Суспільство

В Україні діє понад 250 безкоштовних курсів та клубів з опанування української мови, в Житомирській області є лише одна локація

28 July 2022, 16:50

В Україні діє понад 250 безкоштовних онлайн-ресурсів, курсів та розмовних клубів з опанування української мови.

Про це 28 липня повідомили на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Зазначається, що здебільшого локації розміщено у закладах вищої та середньої освіти, у бібліотеках та центрах підвищення кваліфікації тощо.

«Повномасштабна війна росії проти України спричинила стрімке зростання попиту на вивчення української мови. Утверджуючи мову, ми посилюємо наш мовний фронт, захищаємо нашу незалежність! Найбільше потребують допомоги ті, хто був вимушений залишити свій дім на сході чи півдні України через війну. Тому важливо, щоби додаткові можливості з вивчення мови з’являлися на всій території України. Розширення мережі безкоштовних курсів та розмовних клубів - це, насамперед, завдання для місцевої влади. У взаємодії з військовими обласними адміністраціями, окремими громадами та громадськими організаціями ми зібрали та розмістили на нашому сайті контактну інформацію про 12 безкоштовних онлайн-ресурсів, доступних для всіх українців, а також інформацію про 238-ти локацій безкоштовних курсів та розмовних клубів у всіх областях України, крім Луганської та Херсонської. Це інформація актуальна на сьогодні, але кожного тижня вона оновлюється», – зазначив Тарас Кремінь.

Беззаперечним лідером є Львівська область (77 – локацій з опанування мови). Далі йдуть – Дніпропетровська (30), Івано-Франківська (17), Вінницька (15), Тернопільська (13) та Одеська (13) області. Найменшу кількість пропозицій для вивчення державної мови представлено у Закарпатській, Кіровоградській, Запорізькій, Сумській, Житомирській, Харківській областях.

Інформація про безкоштовні курси, розмовні клуби, інтернет-ресурси для опанування та підвищення рівня володіння українською мовою по областях – за посиланням тут (інформація постійно оновлюється).

Зауважимо, що, відповідно до інформації на сайті Уповноваженого із захисту державної мови, в Житомирській області удосконалити володіння українською можна лише у комунальному закладі «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради. Посилання тут

Як повідомляв Житомир.info, в середині липня 2022 року мовний омбудсмен Тарас Кремінь, посилаючись на результати огляду щодо послуговування українською мовою в органах державної та місцевої влади, що деякі посадовці в умовах війни продовжують порушувати закон про державну мову України. Вже з 16 липня держслужбовців можуть штрафувати за такі дії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мова українська мова курси Уповноважений із захисту державної мови  
Матеріали по темі