Місто

У Житомирі рідні захисників «Азовсталі» закликали світ врятувати героїв Маріуполя

1 August 2022, 16:43

У середмісті Житомира 1 серпня активісти та родичі військовополонених з «Азовсталі» закликали спільноту визнати росію спонсором тероризму, вимагаючи звільнення своїх хлопців.

«Свободу захисникам Маріуполя, кричіть про Оленівку, звільніть наших героїв з полону», - скандуючи гасла, написані на плакатах, рідні азовців зриваються на крик і сльози. Згадуючи і про Оленівку, і про нелюдські тортури, влаштовані рашистами, і плани, які зруйнувала війна.

«Я боюсь уявити, які там умови, їх катують безжалісно. Заводять в інше місце, включають голосно музику і катують. Відривають частини тіла і ще виставляють у телеграм-канали. Я надіюсь, що світ почує і ми побачимо наших героїв», - розповідає сестра військовополоненого Анна.


«Він зробив мені пропозицію у блокноті, ми мали їхати наприкінці березня у Італію. Я кожного дня пишу йому у блокноті, але мені нічого не допомагає», - плаче наречена військовополоненого.

«Мій хлопець також з Азову, він також знаходиться в Оленівці. Мені також невідомо, що з ним. До Червоного Хреста майже неможливо дотелефонуватися. Вони обіцяли нам бути гарантами їх безпеки і їх там зараз немає. Я хочу бачити свою кохану людину просто живою, як йому і обіцяли», - говорить дівчина військовополоненого Дар’я.

Нині, кажуть останні, мрія одна на всіх: повернути захисників Азовсталі живими.

«Ми хочемо бачити наших героїв живими, нам не потрібні медалі посмертно. Вони потрібні нам живі і поряд з нами», - зазначає дружина військовополоненого Ольга.

«Коли вони виходили з Азовсталі, був гарант повернення на нашу рідну землю. Ми хочемо отримати наших героїв, а не зараз чути, що ми їм помстимося. Де буде моя рідна людина, скільки я буду бачити, як моя мати плаче», - додає сестра військовополоненого Анна.

Про те, що серце розривається, - розповідає пані Людмила. Її найменший син у «Азов» з 2014. Жінка з трепетом згадує їхню телефонну розмову, що відбулась незадовго до полону.

«Ми будемо стояти до останньої краплі крові. А я кажу: спасибі син, ти мене заспокоїв. Тоді вже нервова система не витримувала. Я молилась і хрестилась, щоб тільки живий. А це, як у Оленівці вже вибух був, це напевно був вже пік. Де ООН, Червоний Хрест, який обіцяв. Ви їх вивели, дали надію і у висновку 40 людей загинуло. За що? Вони вийшли і вірили, що вони будуть жити», - каже мати військовополоненого Людмила.

Підтримати родини військовополонених прийшли і небайдужі містяни.

«Зараз наші захисники з Азовсталі тримаються заради нас і так само ми маємо підтримувати їх. Вимога тільки одна, щоб наших захисників з Азовсталі повернули», - висловлює свою думку учасниця акції Тетяна.

«росія - це держава-терорист, яку треба судити і наказувати», - наголошує учасник акції Даниїл.

Зазначимо, що аналогічні акції прокотилися не лише містами України, а і за кордоном. Тому, організатори просять людей долучатись, не бути байдужими і не мовчати про героїв Маріуполя. Аби змусити світові організації та лідерів дотримуватися своїх обіцянок.

Нагадаємо, 20 липня у Житомирі відкрили виставку світлин нацгвардійця з Малина Дмитра Козацького «Азовсталь. Світло переможе».

Як повідомляв Житомир.info, 23 червня 2022 року у Житомирському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку патріотичних плакатів «Мистецтво наша зброя».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: акція Азов полонений Азовсталь 
Матеріали по темі