Місто

Журналістам показали, як готують укриття у двох житомирських школах

17 August 2022, 14:37

Безпека дітей понад усе – саме під таким гаслом розпочнеться навчальний рік в Україні. До житомирських шкіл батьки готові відпустити на уроки менш ніж половину учнів. Для тих, хто буде навчатися очно, у закладах освіти продовжують облаштовувати укриття на випадок надзвичайної ситуації.

Журналістам Житомир.info показали, який вигляд мають тимчасові сховища у двох школах.

Ще нещодавно тут не було нічого, а нині у підвалі створили мало не повноцінну школу, адже тут є класи, вбиральня, медпункт та кімната відпочинку. Вчителям вдалося не лише організувати простір, а й зробити його по-домашньому затишним.

«Це гостьова кімната, у якій можна отримати психологічну допомогу. Вона облаштована так, аби дітям було тепло, зручно і затишно. У цьому приміщенні може розміститися чотири класи. Чотири дошки бачите, і ось такими зонами буде чотири класи, якщо є потреба, щоб діти не заглядали один до одного ми вигадали ось такі шторки», - розповідає та показує дві кімнати директор школи Наталія Міненко.


Для уроків тут є все, починаючи від парт і закінчуючи необхідною канцелярією. Деякі класи навіть стилізували під конкретні предмети.

В укритті може переховуватися одночасно до 400 осіб. В закладі кажуть, у кожен куточок вклали частинку душі, адже діти мають не лякатись, а зберігали спокій.

«Педколектив, напевно 60%, мають власних дітей. Коли ти облаштовуєш куточок, ти ставиш себе на місце мами, що тут буде знаходитися твоя дитина. Коли твоя дитина тут знаходиться, їй має бути затишно та спокійно. Спокійна дитина – спокійні її батьки вдома, що дитина захищена», - ділиться заступник директора Олеся Просандеєва.

На облаштування укриття школа витратила більше ніж 400 тисяч власних коштів. В закладі освіти наголошують, що роботи тривають, зокрема, мають зробити вентиляцію, яка буде коштувати не менш ніж 400 тисяч гривень, гроші має виділить на це департамент освіти Житомирської міської ради.

Звертають увагу на наявність двох виходів. Директорка каже, що з колективом алгоритм дій вже відпрацювали, а учням доведеться потренуватися на початку навчального року, бо вони мають чітко знати, що робити при повітряній тривозі.

«Тривожно і надзвичайно відповідально, тому що ми в першу чергу мами, і безпека нашої дитини – це надважливо у житті. А коли 50% дітей, це десь близько 350-400 дітей прийде в заклад, це у 400 разів тривожніше, ніж за власну дитину. Але ми розробляємо алгоритм дій, у нас є система оповіщення, ми придумали систему краваток на кожну паралель аби розуміти з якої паралелі дитина. З 20 серпня розпочинаються підготовчі заняття з першокласниками, ці заняття не несуть освітньої мети, а саме організаційну, тому у перший день малюків поведуть у сховище», - говорить директор школи Наталія Міненко.

В іншій школі показують два укриття. Кажуть, починали з нуля, адже підвальні приміщення доводилося відкопувати.

«Прийшло 24 батька, вони винесли 43 мішки різного. Щоб зробити укриття для дітей, залучили всіх. Тут площа 102 квадратних метри, з іншої 124 квадратних метри. Там взагалі були кучугури землі, це правильне слово, вони були метром у зріст і то були кучугури. У цьому укритті буде молодша школа, 1 та 2 класи, тут може розміститися 102 дитини», - говорити директор школи Марія Сервачук.

На облаштування кошти виділив департамент освіти, більше ніж 500 тисяч грн. Нині роботи тривають в обох укриттях. В одному з них, де будуть маленькі учні, бачимо патріотичні малюнки. Тут і червона калина, і пес Патрон, і літаки, наші, українські. Директорка каже: роблять все, аби дітям було комфортно.

«Ви бачите пледи, ковдри, надувні матраци, вони перевірені і всі цілі. Різноманітні ігри. Буде інклюзивний куточок, у нас є такі діти», – розповідає та показує речі, які згодом спустять в укриття директор школи Марія Сервачук.

Під кінець екскурсії директорка не приховуючи каже, має надію, що укриття не знадобляться, і ділиться своєю найбільшою мрією.

«Мир, мир, мир і перемога. Хочу в наступному році відпочити в Криму, я завжди їздила в Євпаторію і планую. Мої випускники сказали, що можу планувати, я їм вірю. Наша армія непереможна», - каже Марія Сервачук.

Нагадаємо, що у департаменті освіти зазначили, що у Житомирі напередодні 1 вересня батькам покажуть шкільні укриття, аби вони визначилися із формою навчання для своїх дітей.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 16 серпня 2022 року до навчання у житомирських школах готуються більше 30 тисяч учнів. Щоправда, за якою формою: очною, дистанційною чи сімейною – вирішуватимуть батьки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа навчання укриття очне навчання навчальний рік 
Матеріали по темі