Суспільство

З початку року у Житомирській області майже 1,5 тисячі батьків притягнули до відповідальності за недогляд дітей

19 September 2022, 12:12

З початку року правоохоронці задокументували 1484 випадки нехтування дорослими обов’язками щодо забезпечення дітей належними побутовими умовами, їжею, одягом та можливістю навчатися.

Про це 19 вересня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.

«Загалом упродовж 8 місяців 2022 року працівники підрозділів ювенальної превенції районних управлінь та відділів поліції ГУНП в Житомирській області склали 2795 адміністративних протоколів, з яких 2629 стосуються дорослих. Ще 166 адміністративних правопорушень вчинили неповнолітні. Поліцейські оформили 1484 адміністративних матеріали за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) КУпАП», - йдеться у повідомленні.

Як зазначають у пресслужбі поліції, у цих випадках йшлося про ухилення дорослих від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (неналежні побутові умови, недогляд, наслідком якого ставало залишення неповнолітніми домівки, травмування, вчинення ними правопорушень тощо). Іноді через антисанітарію та зловживання батьками алкоголем та іншими сильнодіючими речовинами доводилося разом з соціальними службами вилучати дітей з таких родин.

Ще у 165 випадках були задокументовані факти доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст. 180 КУпАП). А 65 дорослих були покарані за вчинення насильства в сім’ї стосовно дітей (ст. 173-2 КУпАП).

Також поліцейські у співпраці з соціальними службами, представниками органів місцевої влади працюють з родинами, які перебувають у складних життєвих обставинах. З початку року ювенальні інспектори відвідали за місцем проживання понад 2,3 тисячі кризових сімей. З батьками провели превентивні бесіди, метою яких є спонукання дорослих належно виконувати свої обов’язки по вихованню дітей.

Нагадаємо, 13 вересня поліцейські і соцпрацівники, завітавши до 30-річної жительки міста Баранівка Житомирської області, яка має на вихованні 11-місячного сина, побачили в будинку розкиданий брудний одяг, немитий посуд, недопалки. Хлопчика вирішили забрати до медзакладу на обстеження. До слова, раніше у жінки уже вилучили чотирьох дітей.

Як повідомляв Житомир.info, за перше півріччя 2021 року ювенальні поліцейські Житомирської області викрили понад 1,2 тисячі батьків, які не дбали про своїх дітей. Також правоохоронці зафіксували понад 130 випадків доведення неповнолітніх до стану сп’яніння.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дитина діти недогляд батьківський обов’язок ювенальна превенція 
Матеріали по темі