Суспільство

В Житомирській області перебуває 73,8 тисяч біженців, найбільше – з Донецької області

21 September 2022, 17:59

На території Житомирської області зараз перебуває 73,8 тис. внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляє пресслужба обласної військової адміністрації.

«Сьогодні, 21 вересня, заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський зустрівся з представниками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Також участь у заході взяли представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОВА. Так, учасники обговорили питання розміщення на Житомирщині вимушено переміщених осіб та надання їм необхідної допомоги. Також йшлося про спроможність розселення більшої кількості таких осіб у регіоні», - йдеться у повідомленні.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА, на території області перебуває 73,8 тис. внутрішньо переміщених осіб, зокрема з:

Донецької області — 8740;

Луганської області — 3367;

АР Крим та м. Севастополь — 352;

Харківської області — 2951;

Запорізької області — 1120;

Херсонської області — 2261.

Із загальної кількості ВПО 21,2 тис. дітей, 2,8 тис. осіб з інвалідністю та 540 багатодітних родин.

«На виконання доручення Офісу Президента України в області зарезервовано більш 10 тис. місць для розміщення осіб із територій, де тривають активні бойові дії. Крім того, більше 5 тис. сімей Житомирщини на безоплатній основі надали прихисток 17,3 тис. переселенців», - інформує ОВА.

Віктор Градівський подякував представникам УВКБ ООН за надану допомогу у вигляді матраців, подушок, ковдр, наборів посуду та іншого. Також він додав, що область у повному обсязі взяла на себе витрати на утримання, проживання, харчування та медичне обслуговування ВПО.

Наразі активно ведеться робота над облаштуванням місць перебування переселенців, ремонт приміщень, а також осель людей, які зруйновано та пошкоджено внаслідок ракето-бомбових ударів російськими окупантами. Крім того, наразі існує потреба у забезпечення ВПО твердим паливом та обігрівальними пристроями.

На Житомирщині діє координаційний штаб з розселення ВПО, переселенці можуть звернутися за телефонами «гарячої лінії» Житомирської ОВА: 067-499-29-16, 067-399-62-72.

Нагадаємо, станом на 18 серпня 132 роботодавцям Житомирщини вже виплачено майже 3,3 млн грн компенсації витрат за працевлаштування переселенців.

Як повідомляв Житомир.info, станом на кінець липня 2022 року Житомирська область прихистила 99,7 тисячі вимушених переселенців: найчастіше люди зупинялися у містах, найбільше переселенців було зареєстровано у Житомирі – понад 7,7 тисячі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: біженці переселенці ОВА Градівський 
Матеріали по темі