Місто

«Ти народжена не терпіти, а жити», - історія житомирянки, яка потерпала від домашнього насильства

1 December 2022, 18:39

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» – задля того, аби привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Останні роки все більше почали говорити про насильство у сім'ях, ця проблема загострилася з початком повномасштабної війни. Своєю історією з Житомир.info поділилася житомирянка. Задля безпеки ми зміни ім'я та голос.

«Наша сім'я існувала більш як п'ять років. Все було добре, у нас з'явилася маленька дитина. Мій колишній був і є військовослужбовцем. На війні у 2014 році отримав поранення, контузію, і через певний термін це дало свої наслідки. Важко психологічно, бо він втратив роботу, два роки був вдома і не міг себе знайти. Я після декретної відпустки вийшла на роботу, дитина пішла в садочок. У мого чоловіка почалися ревнощі. Спочатку маленькі сварки, маленькі скандали, а потім більше і більше. Найжахливіше, що все це було на очах дитини», – ділиться Ганна.


На початку повномасштабного вторгнення Ганна з дитиною виїхала за кордон, а в чоловіка з’явилася робота. Жінка мала надію, що життя окремо піде на користь їх стосункам. Але по поверненню додому, крім психологічного тиску, чоловік почав підіймати руку.

«Коли я вже була вдома, то вийшла на роботу, дитина пішла у садочок, почалося звичайне життя, і знову воно десь вилізло, почалася наша трагедія спочатку. Сварки, скандали, й додалося фізичне насильство. Другий випадок став ще гіршим, він мене побив так, що я була синя, я не звернулася до органів поліції, щоб зняття побоїв – це була моя помилка, тому що я повірила у його вибачення. Він дуже просив вибачення, на колінах стояв, і я не звернулася. Я знову повірила цій людині. Потім вже сталася взагалі жахлива ситуація, коли знов у пориві ревнощів, якогось припадку він мені перцевим балончиком впритул в обличчя розпилив, при цьому у кімнаті була дитина. Ми вдвох надихалися газу, я викликала "швидку" та поліцію», – пригадує жінка.

Хотіла для дитини повноцінну сім'ю і лише згодом зрозуміла, що для цього не обов'язково, щоб мама і тато жили разом, розповідає жінка. Ганні знадобилося два роки, аби піти від чоловіка. Нині вона радить всім жінкам не терпіти.

«Треба взяти себе в руки й сказати собі: ти народжена не терпіти, а жити. Від цього відштовхуватися, щось робити, не мовчати. Викликати поліцію, звертатися до певних органів, які займаються домашнім насильством, є спеціалісти, які тобі допоможуть», – закликає жінка.

У поліції наголошують: дорослі не мають права з'ясовувати стосунки в агресивній формі при дітях.

«В цьому випадку дитині завдали моральної шкоди, у неї, можливо, є якась психологічна травма, і відповідно вона зазначається як потерпіла особа. Дорослим варто пам'ятати, що, яка б ситуація не склалася, вирішити спірну, конфліктну ситуації потрібно мирним шляхом: без ненормативної лексики, фізично впливу і не в присутності дитини», – наголошує інспектор сектору ювенальної превенції Житомирського райуправління поліції Дмитро Дмитрюк.

Поліцейські розповідають, скільки у Житомирі малолітніх дітей стали свідками домашнього насильства.

«Можу сказати, що за цей рік близько 50 дітей стали свідками домашнього насильства», – наводить статистику інспектор сектору ювенальної превенції Житомирського райуправління поліції Дмитро Дмитрюк.

Фахівці протидії домашньому насильству близько року опікувалися Ганною. Це були розмови, заборонні приписи для чоловіка, контакти юристів та інша допомога, яку може надати поліція. Начальник сектору розповідає, скільки разів за 2022 рік у Житомирі виїжджали на виклики, пов'язані з насильством у сім'ї, та куди звертатися, якщо ви опинилися у такій ситуації.

«У цьому році працівниками сектору протидії домашнього насильства було здійснено 1 169 виїздів, серед них було складено 414 адмінпротоколів за фактом вчинення домашнього насильства. Потрібно не замовчувати домашнє насильство, а звертатися на службу 102. Служба 102 кваліфікує це як домашнє насильство, і сектор протидії домашньому насильству виїжджає на такі виклики. Також існує гаряча лінія, за якою ви можете анонімно звернутися 116-123», – говорить начальник сектору протидії домашньому насильству Житомирського райуправління поліції Марія Зуб.

Як повідомляв Житомир.info, з початку 2022 року і станом на кінець листопада поліція Житомирської області отримала понад 9 тис. звернень про домашнє насильство, понад 8 тис. з яких – від жінок.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: насильство сім'я поліція  
Матеріали по темі