Місто

Міжнародний день волонтера у Житомирі: концерт, нагороди та історії «воїнів світла»

5 December 2022, 17:04

Вони допомагають військовим зі спорядженням, збирають тонни гуманітарної допомоги, опікуються переселенцями та тими, хто того потребує. Усе це про волонтерів, Міжнародний день яких відзначають 5 грудня. Вітали воїнів світла і у Житомирі. На святкування в місцевій філармонії зібралися понад сотня волонтерів, які працюють у багатьох напрямках. До прикладу, пан Павло займається просвітницьким напрямком і вчить надавати першу медичну допомогу.

«Готували небайдужих людей, підрозділи територіальної оборони. У нас є програма на полі бою. Туди входить два заняття - перша домедична допомога людині, яка перебуває у невідкладному стані, базовий курс з елементами надання допомоги на полі бою. Друге заняття - евакуація з червоної зони і бронемашин», - розповідає голова ГО «Українська служба порятунку» Павло Диба.

Пані Наталія у волонтерстві з 2013 року. Починала з Майдану, нині ж опікується як ЗСУ, так і переселенцями, людьми похилого віку, багатодітними родинами та тваринами. І кожна історія цих людей, лишає слід у серці, - зізнається жінка.

«Є історії з Майдану, коли діти 16-17 років стояли і виборювали Україну. Бабусі, які несли останній шматочок хліба і казали, що нам потрібно вистояти і витримати все. Історії з Ірпеня, коли були розстріляні люди на дорогах, історії багатодітних родин, коли дітям немає що їсти. Кожна історія є у моєму серці», - коментує голова БФ «Банк добра» Наталія Горкуша.

Втім, не слід забувати і тих, хто бореться із недугою за власне життя. Зокрема, це онкохворі діти і їхніми долями вже майже 15 років переймається благодійна організація «Разом до життя».

«Ці діти на війні за своє особисте життя. В страшному лютому цього року, завдяки Житомирській міській раді зробили так, щоб наші дітки поїхали за кордон. Особисто наших онкохворих діток відправили до Швейцарії. Також, наші дітки лікуються у Польщі, Португалії, Німеччині, Греції. Ми іще додали до свого списку волонтерських справ допомогу стареньким, які залишились самі, їхні родичі проїхали за кордон. Збирали їжу, предмети гігієни. П’ятдесят стареньких, яких ми почали обігрівати, ми їм допомагаємо до цього часу», - каже голова благодійної організації «Разом до життя» Людмила Свобода.

Очільники міста та області не приховують: не впоралися б без волонтерської допомоги.

«Таке враження, що волонтери можуть дістати, знайти, купити, привезти, доставити в найгарячішу точку усе найнеобхідніше нашим воїнам, переселенцям, людям, які потерпають, діткам. Величезна дяка людям з великим серцем», - зауважує керівник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

«Кожен українець стає волонтером незважаючи на свої якісь проблеми, усі об’єднуються і це просто вражає. Іще з 2014 року волонтери кожного дня допомагали армії і з 24 лютого так само волонтери взяли на себе перший удар і вони далі продовжують. Зрозуміло, що є втома, не вистачає фінансів, але вони все одно продовжують працювати», - додає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

І так буде, допоки у цьому є потреба, - запевняє волонтерка Наталія та закликає доєднуватися до волонтерського руху.

«Я просто кричу – не зупиняйтеся, не здавайтесь, щоб хто не говорив. Один вареник, одне спечене печиво, сплетена сітка, зв’язана шкарпетка - допомагає вистояти. Ми вистоїмо, виборемо, відбудуємо і наші діти будуть жити у вільній, сильній Україні зі справжніми українцями», - звертається голова БФ «Банк добра» Наталія Горкуша.

Зрештою, на заході «Мирні воїни світла» для волонтерів влаштували святковий концерт та відзначили їх нагородами й грамотами.

Фоторепортаж про роботу житомирських волонтерів та «рецепт» окопних свічок дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: волонтер концерт Сухомлин Бунечко Горкуша Свобода Диба волонтерство  
Матеріали по темі