Місто

У Житомирі майже шістьом десяткам ВПО припинили виплати: перебували поза місцем реєстрації

6 December 2022, 16:22

Територіальні органи Національної соціальної сервісної служби України перевіряють факт проживання внутрішньо переміщених осіб за місцем реєстрації. У разі відсутності ВПО за місцем проживання їм можуть скасувати виплати. У Житомирі за результатами перевірок виплати припинили маже шістьом десяткам переселенців.

Про це 6 грудня повідомив департамент соціальної політики Житомирської міської ради.

«Згідно з “Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332 (зі змінами) контроль за дотриманням вимог законодавства під час надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам здійснюється територіальними органами Нацсоцслужби шляхом проведення вибіркової перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається відповідний акт за формою, встановленою Нацсоцслужбою», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час проведення вибіркової перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО за відсутності її за фактичним місцем проживання/перебування посадова особа територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом десяти календарних днів прибути до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного місця проживання) за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.

Посадова особа територіального органу Нацсоцслужби протягом одного робочого дня передає акт управління соціального захисту населення за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи.

У разі, коли внутрішньо переміщена особа протягом десяти календарних днів не прибула до управління соціального захисту населення, управління приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.

У департаменті інформують, що Нацслужбою по департаменту соціальної політики Житомирської міської ради було проведено 302 вибіркові перевірки. У результаті:

• підтверджено місце фактичного проживання – 163 особи;

• припинено надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на проживання – 57 особам;

• зміна місця фактичного проживання – 49 осіб.

Нагадаємо, 29 жовтня 2022 директорка департаменту соціальної політики Житомирської міської ради Вікторія Краснопір акцентувала, що внутрішньо переміщені особи мають перебувати за місцем реєстрації, інакше будуть позбавлені виплат. Вона також зазначала, що в Житомирі виявляли такі випадки.

Як повідомляв Житомир.info, 25 жовтня 2022 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України дало поради стосовно зміни місця тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВПО переселенець переселенці гроші виплата департамент соцзахисту  
Матеріали по темі