Події

У Житомирській області за півтора місяця зафіксували 56 випадків браконьєрства: полюють на козуль, зайців, бобрів

15 February 2023, 17:40

На Поліссі, попри заборону полювання в період воєнного стану, Державна екологічна інспекція Поліського округу та правоохоронці продовжують фіксувати факти браконьєрства.

Про це 15 лютого повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу

«Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу продовжують здійснення заходів держаного контролю шляхом рейдових заходів з метою охорони об’єктів тваринного та рослинного світу. Попри заборону проведення будь-якого полювання в період воєнного стану, державні інспектори фіксують численні випадки порушення вимог природоохоронного законодавства на території Житомирської та Рівненської областей», - йдеться в повідомленні.

Так, за даними екологів, з початку 2023 року на території Поліського округу проведено 41 рейдовий захід. За їх результатами на території Житомирської області виявлено 56 випадків порушення природоохоронного законодавства (55 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів); 22 протоколи про адміністративні правопорушення складено на Рівненщині. Загалом, сума накладених штрафів – понад 6 тис. грн.

«Серед найпоширеніших порушень - добування об’єктів тваринного світу за допомогою петель, використання вогнепальної зброї з застосуванням автотранспорту. Здобиччю браконьєрів у більшості випадків стають козулі, зайці, бобер річковий та інші тварини. Так, працівниками ГУНП в Житомирській області зафіксовано випадки незаконного добування козулі європейської, яку браконьєри перевозили автотранспортом до місця свого проживання. За наданими поліцією матеріалами фахівцями Інспекції було проведено розрахунок заподіяної шкоди та відповідні матеріали скеровані до суду для притягнення винних до відповідальності. На водних об’єктах округу за результатами відповідних рейдових заходів Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу найчастіше фіксуються випадки перевищення кількості допустимих знарядь любительського та спортивного лову, а також непоодинокі випадки використання браконьєрських сіток», - розповідають в екологічній інспекції.

Нагадаємо, надвечір 14 січня 2023 року поліцейські сектору реагування Новоград-Волинського райвідділу у селищі Кам’яному Броді зупинили ВАЗівку. У ній, як виявилось, і перевозились докази незаконного полювання – дві туші диких косуль.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: браконьєр полювання мисливець косуля рушниця поліція екологічна інспекція 
Матеріали по темі