Влада

В Україні у квітні планують розпочати пілотний проект з введення е-документообігу у військових частинах

26 March 2023, 11:58

У квітні планується розпочати пілотний проєкт із розгортання системи е-документообігу у військових частинах.

Про це 25 березня повідомила пресслужба Кабміну.

Зазначається, що реформування процесу проходження військово-лікарських комісій обговорили на нараді в Уряді під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Були присутні представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, Міністерства цифрової трансформації, народні депутати, представники Офісу Президента й інші.

«Мета Уряду – максимальна діджиталізація всіх процесів та створення умов, за яких всі довідки буде збирати електронна система, а військові отримають комфортний та швидкий сервіс», - підкреслив прем’єр-міністр.

Учасники наради визначили план дій щодо реформування ВЛК. Експертна група також представила свої напрацювання, визначені за підсумками попередньої наради. Серед них: збільшення пропускної спроможності ВЛК, доступ до електронної системи охорони здоров'я, заходи з безбар'єрності.

«Вже у квітні пропонується розпочати пілотний проєкт із розгортання системи електронного документообігу у військових частинах, територіальних центрах комплектування та інших дотичних структурах. Наступний етап – цифровізація медичної історії військовослужбовців. Окремо учасники наради розглянули питання скорочення термінів розслідування для отримання довідки з військової частини про обставини поранення. Прем’єр-міністр дав завдання розробити необхідні постанови та зміни до законів», - йдеться у повідомленні.

Крім того, МОЗ надало пропозиції щодо реформи медико-соціальних експертних комісій. Денис Шмигаль відзначив, що це має бути комплексне рішення, засноване на міжнародних стандартах, де людина – пріоритет.

Нагадаємо, правозахисний центр «Принцип» створив правовий навігатор для військових, які отримали поранення.

Як повідомляв Житомир.info, під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 25 лютого 2023 року відбулася нарада щодо оптимізації процесів військово-лікарської експертизи: обговорювали, як прибрати зайву бюрократію та можливі зловживання з процесу проходження військово-лікарських комісій.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ військова частина е-документообіг ВЛК нарада Шмигаль 
Матеріали по темі