Місто

Естонія збирається побудували в Житомирі дитячий будинок сімейного типу для родини переселенців з Херсону

31 May 2023, 12:13

До Житомира 31 травня завітала делегація Естонської Республіки.

Про це повідомляє пресслужба міської ради.

На зустрічі, що відбулася у міській раді, було обговорено основні напрямки майбутньої співпраці в освітній та соціальній сферах, а саме: розвиток професійно-технічної освіти та будівництво дитячого будинку сімейного типу.

«У своїй роботі ми не пропонуємо лише своє бачення, а керуємося потребами, які виникають безпосередньо на місці, та запитами, які до нас надходять», – сказала старший проєктний менеджер Естонського центру міжнародного розвитку Анна Сілем.

Незважаючи на те, що Естонія – невелика країна, там завжди високо цінували освіту. Рівень витрат на освіту в Естонії становить 6,8% ВВП. Після відновлення незалежності Естонії в 1991 році структурні зміни в економіці вимагали радикальної реорганізації мережі закладів професійно-технічної освіти. Система професійної освіти Естонії розвинулась в плані змісту, методів навчання та інфраструктури.

За словами керівника процесів галузі управління державними та освітніми закладами Міністерства освіти та науки Естонської Республіки Рауля Аммера, реорганізація мережі закладів ПТУ здійснювалася на основі широкомасштабних угод з органами місцевого самоврядування та навчальними закладами.

«Результатом оптимізації стала мережа закладів професійно-технічної освіти, яка відповідає потребам у навчанні як молоді, так і дорослих та має сучасне обладнання», – сказав пан Аммер.

У Житомирі є п’ять закладів професійно-технічної освіти.

«Ми розуміємо, що система працює недостатньо ефективно, та усвідомлюємо необхідність реформ, щоб ці навчальні заклади могли забезпечувати потреби ринку праці. До прикладу, учні навчаються на застарілому обладнанні, замість того, щоб опановувати сучасні технології, які реально використовуються на виробництвах», – зазначив директор департаменту освіти міської ради Валентин Арендарчук.

Починаючи з 2018 року Україна взяла курс на те, щоб максимально замінити виховання дітей у інтернатах на виховання в сім’ях шляхом створення дитячих будинків сімейного типу. Адже кожна дитина має жити в сім’ї.

За словами керуючої справами міської ради Ольги Пашко, на сьогодні в Житомирі 12 дитячих будинків сімейного типу, включаючи 2 будинки, які були створені за підтримки німецького благодійного фонду «Міст в життя» під керівництвом Вальдемара Шрьодера. Крім того, Житомир прийняв 7 таких сімей, які є внутрішньо переміщеними особами. Одна з них приїхала з Херсону, виховує 5 дітей та має намір залишитися жити у Житомирі. Вони вимушені орендувати житло. На жаль, у нас немає приміщення, яке можна надати їм для проживання.

«З нашої сторони є рішення про будівництво житлового приміщення для дитячого будинку сімейного типу. Минулого тижня було оголошено конкурс, в якому можуть брати участь архітектори з Естонії та України, для того, щоб спроектувати будинок», - повідомив керівник проєкту розвитку інфраструктури в Україні Тармо Нідо.

Заступниця міського голови Світлана Ольшанська каже, досвід Естонії цікавий насампередпроцесом реформування.

«Обидві країни мали спільне радянське минуле. Нам цікаво перейняти досвід та знання в тих сферах, в яких країна пішла вперед. Сьогодні Естонія готова нам підставити своє плече…», - наголосила Світлана Ольшанська.

В коментарі Житомир.info керуюча справами міської ради Ольга Пашко уточнила, що будинок сімейного типа збираються побудувати саме для родини переселенців з Херсону.

«Ми шукаємо земельну ділянку, естонська сторона проєктує і будує будинок сімейного типу, він буде одноповерховий, скоріш за все там житиме сім’я переселенців з Херсону, яка виховує 5 дітей та виявила бажання залишитися в Житомирі. Можливо побудують два будинки», - сказала Ольга Пашко.

Нагадаємо, в січні цього року Естонія подарувала Житомиру 20 автобусів, які зараз курсують на міських маршрутах.

Як повідомляв Житомир.info, в травні 2023 року Естонія завершила будівництво модульного дитсадка в Овручі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Естонія міськрада дитбудинок ПТУ освіта Пашко  
Матеріали по темі