Місто

У Житомирі не планують розширювати службу контролю і фіксують зменшення кількості «зайців» у комунальному транспорті

1 June 2023, 15:01

Вже з липня житомирський комунальний транспорт працюватиме без кондукторів. Люди зможуть сплачувати за проїзд безготівково за допомоги валідатора або розрахуватися готівкою у водія. Наявність проїзного квитка у пасажирів перевіряють контролери.

Чи збільшиться їх кількість та про роботу Служби контролю, 1 червня журналістам Житомир.info розповіли в КП «Житомиртранспорт».

«На сьогодні у нас є 24 контролери, вони працюють бригадами, у кожній по 2 особи, тобто у нас 12 бригад контролерів. Підприємство не планує збільшувати кількість контролерів, оскільки на наявну кількість транспортних засобів їх абсолютно достатньо», – говорить начальник Служби контролю громадського транспорту КП «Житомиртранспорт» Іван Микитюк.


Зараз кількість охочих проїхатися в комунальному транспорті задарма зменшилася, запевняють у комунальному підприємстві. А втім, 17 тисяч гривень штрафів за місяць вони все ж збирають.

«Тенденція така, що кількість штрафів зменшилася. Це говорить про те, що Служба контролю працює ефективно, громадяни стали більш свідомими, тобто купують квитки й сплачують за проїзд. В середньому сума штрафів складає 17 тисяч гривень. Стосовно плану зі стягнення штрафів, то таких норм у нас немає», – каже начальник Служби контролю громадського транспорту КП «Житомиртранспорт».

За місяць контролери опрацьовують близько 10 тисяч тролейбусів, автобусів і трамваїв. За день одна бригада може перевірили 35 транспортних засобів. Чи вистачає людей, питаємо у самих контролерів.

«Зараз вистачає, але коли кондукторів не буде, то дійсно не вистачить. А ще людей треба привчати», – ділиться контролер Світлана Лісовська.

Контролери розповідають про штрафи за безквитковий проїзд та як їх можна сплатити.

«Був онлайн (можливість сплатити штраф, – ред.), зараз немає. Платять готівкою. Штраф береться на місці: ми пропонуємо, пасажир готує кошти й ми виписуємо квитанцію згідно зі встановленим зразком. Якщо у тролейбусі, то це – 200 грн, а в автобусі – 280 грн», – говорить контролер Світлана Лісовська.

В КП «Житомиртранспорт» кажуть, що не всі житомиряни згодні сплачувати штраф, деякі навіть агресивно реагують.

«Був у нас такий випадок, коли людина на вигляд цілком порядна, але не дуже адекватна. Вихватила свій телефон і кинула в нашого контролера і попала йому у брову. Ситуацію на місці вирішили, тому що у нас було два контролери, з людиною поговорили, і вона вийшла на зупинці, й на цьому все», – розповів начальник Служби контролю громадського транспорту КП «Житомиртранспорт» Іван Микитюк.

Є скарги й на контролерів, але їх одиниці. Наприклад, у травні був лише один випадок. Втім, якщо у житомирян є питання до роботи Служби контролю, вони можуть звернутися на гарячу лінію.

Телефони гарячих ліній:

067 503 21 26;

093 503 21 26.

Нагадаємо, що з липня 2023 року в житомирському електротранспорті працюватимуть лише водії, всіх кондукторів скоротять.

Як повідомляв Житомир.info, для контролерів житомирських тролейбусів і трамваїв провели навчання з етики поведінки задля уникнення конфліктів у транспорті. Прецедентом став конфлікт, який 6 травня 2023 року виник між контролеркою тролейбуса та дівчиною з інвалідністю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомиртранспорт транспорт контролер тролейбус трамвай автобус  
Матеріали по темі