Політика

Заступник голови Комітету з нацбезпеки розповів про запровадження базової військової служби для всіх громадян віком до 25 років

25 January 2024, 16:35

У парламенті обговорюється ініціатива запровадження в Україні базової військової служби для всіх громадян віком до 25 років, це свого роду заміна нинішньої строкової служби.

Про це розповів народний депутат, заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв – повідомила 25 січня 2024 року пресслужба Верховної ради.

«Зараз строкова служба в армії триває від 12 до 18 місяців, залежно від того, є в людини вища освіта чи ні. Ми пропонуємо замінити її на тримісячний вишкіл – це базовий курс, а також два місяці фахової підготовки. Також ми пропонуємо, щоб людина, якій виповнилося 18 років, сама обрала час, коли вона готова пройти такий вишкіл з 18 до 25 років. Тобто людина сама вирішуватиме, що умовно наступного року чи через два роки вона готова пройти таке навчання», - зазначив політик.

За його словами, такий підхід дасть можливість спланувати навантаження на наші полігони та центри підготовки.

«Головна ідея базової військової служби полягає в тому, що з таким сусідом, як російська федерація, всі наші громадяни повинні мати базову військову підготовку. Загалом це одна з тих ланок, яка повинна починатися ще у школі й закінчуватися військовою кафедрою у вишах», - наголосив народний депутат.

Нагадаємо, у зареєстрований в парламенті 25 грудня минулого року законопроєкт Кабміну про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби передбачав:

запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;

запровадження базової військової служби за бажанням до 25 років для тих, хто не пройшов базову загальновійськову підготовку.

11 січня 2024 року зазначений законопроєкт був відкликаний з Ради і станом на 25 січня оновлений проєкт закону не зареєстрований.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській обласній військовій адміністрації 5 грудня 2023 року відбулася розширена нарада з керівниками громад та представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки області щодо питання мобілізації. 19 січня 2024 року начальник Житомирської ОВА знову провів розширену нараду щодо мобілізації, де «обговорили конкретні кроки».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мобілізація нацбезпека базова підготовка ВР комітет Чернєв військовий 
Матеріали по темі