Влада

Президент підписав закон про мобілізацію з 25 років

2 April 2024, 19:22

Президент України Володимир Зеленський 2 квітня підписав закон про зменшення віку для мобілізації з 27 до 25 років.

Про це повідомляє онлайн-видання «Українська правда» з посиланням на сайт Верховної Ради України.

«У картці відповідного законопроєкту №9281 «Про військовий обов'язок і військову службу» зазначається, що 2 квітня закон повернуто до ВР з підписом президента. Там же зазначається, що документ чекав підпису в ОП з червня 2023 року, тобто 10 місяців», - повідомляє видання.

Що передувало:

  • 30 травня 2023 року Верховна Рада проголосувала за цей законопроєкт.
  • Пропозиції щодо зменшення віку розробило Міноборони на початку травня.
  • У міністерстві пояснили, що тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.
  • Крім того, необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.
  • 5 травня Кабінет міністрів схвалив зміни до законопроєкту "Про військовий обов'язок та військову службу", зменшивши граничний вік призовників на військовому обліку з 27 до 25 років.

Нагадаємо, 27 березня у Міністерстві оборони роз’яснили ключові положення законопроєкту №10449 про мобілізацію та військову підготовку.

Як повідомляв Житомир.info, Верховна рада 7 лютого 2024 року підтримала у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію: «за» проголосували 243 народні депутати. На засіданні 13 лютого Комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій проголосував за правки до проєкту закону про мобілізацію, які стосуються здобувачів освіти та працівників навчальних закладів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мобілізація президент закон вік Зеленський  
Матеріали по темі