Події

За спалювання гілля поблизу кар’єру на околиці Житомира порушник заплатить штраф понад 1500 грн

15 April 2024, 14:11

Інспектори з охорони навколишнього природного середовища виявили спалювання деревних решток впритул до лісового масиву в районі Соколовського кар’єру у Житомирі.

Про це 15 квітня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«На початку квітня в ході обстеження території в межах міста Житомира державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу в районі Соколовського кар’єру виявлено спалювання деревних решток впритул до лісового масиву. Особу, яка вчинила правопорушення, притягнуто до відповідальності за 77 КУпАП (частина 1) «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах», сума штрафу склала 1530 грн», - йдеться у повідомленні.

За аналогічне порушення представниками Інспекції під час проведення рейдових заходів 10 квітня було оштрафовано ще одну особу, яка спалювала деревні рештки у лісовому масиві на території Житомирського району.Її також притягнуто до адміністративної відповідальності.

Інспекція нагадує про відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах. Відповідно до ч. 1 ст. 77 КУпАП розмір штрафу, який може бути накладений на громадян-паліїв, - від 1530 до 4590 грн; на посадових осіб - від 4590 – 15300 грн.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн; на посадових осіб від 10710 – 30600 грн.

Нагадаємо, 10 квітня пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу інформувала про те, що з початку року в рамках заходів щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ та сухої природної рослинності у Житомирській області виявлено 17 порушень. Сума накладених штрафів склала понад 32 тис. грн.

Як повідомляв Житомир.info, 7 квітня 2024 року пресслужба ГУ ДСНС України у Житомирській області повідомила про те, що на околиці с. Сущани Олевської територіальної громади виявили палія сухої. Ним виявився місцевий житель, на якого було складено протокол та накладено штраф у розмірі 3 060 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екоінспекція дерево ліс вогонь штраф Соколовський кар'єр 
Матеріали по темі