Суспільство

Понад 375 тис. доз пероральної вакцинації від сказу планують розповсюдити у Житомирській області

25 April 2024, 16:32

У Житомирській області наприкінці квітня розпочнеться весняна кампанія пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин.

Про це 25 квітня повідомила пресслужба головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«Упродовж 2023 року на території області спостерігалося ускладнення епізоотичної ситуації стосовно сказу тварин,- було оголошено 69 неблагополучних пунктів по сказу (+36 до 2022 року), де захворіло 73 тварини. Тому з метою стабілізації ситуації проведено комплекс протиепізоотичних заходів зокрема в травні та у вересні місяці минулого року на території області проведено весняну та осінню кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Проведено безкоштовну вакцинація домашніх тварин проти сказу (собаки, коти) та вакцинацію сільськогосподарських тварин, що випасаються (велика рогата худоба, коні, дрібна рогата худоба).Проводилася стерилізація та вакцинація від сказу безпритульних тварин. Весь цей комплекс проведених профілактичних заходів дав змогу стабілізувати епізоотичну ситуацію стосовно сказу, так за 1 кв. 2024 року виявлено 17 хворих тварин, що на 2 голови менше до відповідного періоду минулого року», - йдеться у повідомленні.

Протягом 2024 року заплановано проведення повного спектра протиепізоотичних заходів щодо боротьби зі сказом, в тому числі двох кампаній із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській обласній військовій адміністрації(протокол 1 від 24.01.2024 року) затверджено площі території області де буде проведено розкладання пероральної вакцини у весняний період 2024 року, всього площа становитиме 15010 км², (площі на 31,5% збільшено до 2022 року).

Орієнтовно початок даної кампанії розпочнеться наприкінці квітня 2024 року та буде тривати 10-12 днів.

Розподіл принад із вакциною буде проведено наземним способом за участю працівників структурних підрозділів ГУ Держпродспоживслужби області, Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, столичного лісового офісу та користувачів мисливських угідь.

Всього буде розповсюджено 375,2 тис. доз вакцини.

Застосовується вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач».

Принади будуть розкладені на заздалегідь визначених територіях, (крім населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, автодоріг).

Довідково: пероральна вакцина від сказу являє собою поживні принади у вигляді брикетів коричневого кольору розміром із сірникову коробку. Всередині брикету розміщена желеподібна капсула з вакциною. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, який приманює тварин на великих відстанях.

Після прокушування твариною капсули, вірус потрапляє на слизову оболонку порожнини рота і піднебінної мигдалини. Організм розпізнає вірус як чужорідне тіло, активує імунну систему на вироблення віруснейтралізуючих антитіл. Тварини отримують захист від інфікування вірулентним польовим вірусом сказу та не поширюють сказ, формування імунітету у тварин складає 21 день і триває мінімум 1 рік.

Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу та при системному застосуванню дає змогу розірвати ланцюжок передачі хвороби від диких до домашніх тварин, а також до людини.

Нагадаємо, від початку року у Житомирській області виявили майже два десятки хворих на сказ тварин. У 17 неблагополучних щодо сказу населених пунктах спеціалістами Держпродспоживслужби запроваджено карантинні обмеження та вжито повний комплекс профілактичних протиепізоотичних заходів з метою локалізації та ліквідації спалахів.

Як повідомляв Житомир.info, за 2023 рік у Житомирській області виявили 69 неблагополучних населених пунктів по сказу, де захворіли понад 70 тварин. А 7 вересня 2023 року пресслужба ГУ Держпродспоживслужби інформувала, що в другій половині вересня планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Попередню кампанію з вакцинації диких травин проти сказу проводили в квітні того ж року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба сказ імунізація вакцинація весняна кампанія тварина ліс 
Матеріали по темі