Влада

Начальник Житомирської ОВА провів нараду з ректорами університетів щодо вступної кампанії, зокрема – на магістратуру і аспірантуру

19 June 2024, 09:59

Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко 18 червня провів нараду з ректорами житомирських вишів, представниками Служби безпеки України та Національної поліції, основна тема зустрічі – організація вступної кампанії в умовах воєнного часу.

Про це повідомляє пресслужба ОВА.

«Особливу увагу було приділено необхідності дотримання всіх встановлених законом вимог щодо прийому кандидатів на магістратуру та аспірантуру. Це важливо для запобігання використанню вищих навчальних закладів як засобу ухиляння від військової служби. Віталій Бунечко наголосив на важливості суворого дотримання законодавчих норм в умовах воєнного стану та подякував керівникам університетів за їхню відповідальну позицію. Він також підкреслив, що є необхідність протидії корупційним проявам, зокрема під час вступної кампанії», - йдеться у повідомленні.

Попри підвищену зацікавленість громадян у вступі на магістратуру та аспірантуру цього року, умови вступу, зокрема екзаменаційні вимоги на державному рівні, були суттєво підвищені. За прогнозами ректорів, вступна кампанія на Житомирщині навряд чи закінчиться значним збільшенням кількості аспірантів.

Зауважимо, що в інтерв’ю LB.ua, яке було оприлюднене 14 червня, заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький розповів про рекордні цифри охочих вступити в аспірантуру.

«Цього року претендентів у аспірантуру буде приблизно 140 тисяч. Щоб ви розуміли, традиційно в аспірантурі було 3,5 тисячі бюджетників і приблизно 1200-1500 контрактників. Тобто 5 тисяч – це наш нормальний рівень. Два роки тому в аспірантуру вступили 15 тисяч, минулого року – 18 тисяч. Цього року ми ввели обов'язковий іспит для вступу в аспірантуру – на нього зареєструвалися 140 тисяч людей. І ще додатково 100 тисяч – на магістратуру. 245 тисяч людей зареєструвалися на єдиний вступний іспит», - повідомив заступник міністра освіти і науки.

Нагадаємо, відповідно до нового закону про мобілізацію, який набрав чинності з 18 травня 2024 року, аспірантів та магістрів денної форми навчання не можуть мобілізувати, якщо вони здобувають ці освітні рівні вперше, натомість здобувачі другої або третьої вищої освіти втратили право на відстрочку.

Як повідомляв Житомир.info, у 2022 році кількість студентів-чоловіків в закладах вищої освіти Житомирської області зросла на більш ніж 50%. За результатами вступної кампанії 2023 року серед трьох університетів Житомира найбільше зросла кількість чоловіків-вступників у «Житомирській політехніці»: з 1299 у 2022 році до 1711 у 2023 році.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вступ нарада ОДА університет аспіратнура магістратура МОН Винницький  
Матеріали по темі