Влада

Коли у Житомирській області без суду можуть забирати майно?

20 лютого 2009, 12:54

Механізм позасудового стягнення майна, що виступає предметом заставки, може бути застосований лише до іпотечних договорів, укладених після 14 січня 2009 року і тільки після внесення необхідних змін до низки законів, повідомляє Українська правда.

Про це йдеться у поясненні Міністерства юстиції у відповідь на заяву прес-секретаря прем'єра Марини Сороки, яку міністерство називає "юридично некомпетентною та недоречною".

Мін'юст нагадує, що 23 грудня 2008 року було видано роз'яснення для громадян про те, що примусове стягнення майна, яке виступає предметом застави чи іпотеки, можливе лише на підставі рішення суду.

Проте 25 грудня 2008 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону "Про іпотеку", положення якого визначили механізм позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки на підставі договору, зауважується у повідомленні.

Указані зміни були внесені шляхом ухвалення закону "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва", уточнюють в міністерстві.

Після набуття чинності указаного закону 14 січня 2009 року, Мін'юст був змушений відізвати своє роз'яснення, "оскільки відтепер воно суперечило новим нормам законодавства".

"При цьому, повідомлення Мін'юсту носило нейтральний характер і не містило жодного іншого висновку, окрім факту відкликання роз'яснення", - наголошують у відомстві.

У зв'язку із численними запитами 18 лютого 2009 року Міністерство дало додаткове повідомлення: "Нові норми можуть бути застосовані лише до іпотечних договорів, укладених після 14 січня 2009 року".

"Крім того, для практичного застосування нового механізму позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки необхідно внести зміни до законів "Про іпотеку", "Про нотаріат", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".

Як відомо, у четвер ввечері прес-секретар Тимошенко заявила, що "уряд вважає некоректною заяву Мін'юсту про те, що банки мають право без рішення суду вилучати майно громадян, яке знаходиться в заставі в банках, якщо вони не можуть розраховуватися за кредитними зобов'язаннями".

Житомир.info

Матеріали по темі