Влада

Протест прокурора області задоволено на обласній сесії

11 December 2006, 17:53

Як повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області, „переважною більшістю голосів депутати обласної ради на шостій сесії п’ятого скликання прийняли рішення, яким скасовано незаконний пункт 33 Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року, а пункт 4 вказаної програми приведено у відповідність до закону та викладено у новій редакції, як того вимагав принесений протест прокуратури області.

Як повідомив перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко, пункт 33, опротестований прокуратурою області, зобов’язував підприємства усіх форм власності  укладати договори на фінансове і матеріально-технічне  забезпечення  підрозділів пожежної охорони у розмірі 0,1 % від вартості  основних фондів та обігових коштів діючих об’єктів та 3% від проектно-кошторисної вартості новобудов та реконструйованих приміщень. Пункт 4 врегульовував механізм фінансування  та матеріально-технічного забезпечення місцевої пожежної охорони за рахунок коштів місцевого бюджету шляхом укладання договорів з підприємствами, установами та організаціями про відрахування 0,1 відсотка від основних та оборотних коштів, а також за рахунок пожертвувань юридичних і фізичних осіб.

Рішення обласної ради про затвердження Програми забезпечення пожежної безпеки, зокрема, щодо названих пунктів, суперечило Закону України «Про пожежну безпеку» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також не відповідало вимогам норм цивільного, господарського, податкового та бюджетного права, водночас порушувало принципи свободи договору та заборони на незаконне  втручання  органів  державної влади та органів  місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини. Відповідно до Програми, яка діяла з 2003року,  укладено 620 угод з господарюючими суб’єктами на суму  понад 3,5 мнл. грн.

За втручання прокуратури області до Програми внесено зміни, які  забезпечать її виконання в області  винятково у правовому  полі.

Прес-служба прокуратури області.

8 грудня 2006р.”

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі