Політика

Микола Присяжнюк: Якщо ми не будемо втілювати наступний крок політреформи, то топтатимемося на місці

12 December 2006, 10:58

У розмові з кореспондентом Інформаційного серверу фракції Партії регіонів у Верховній Раді народний депутат, голова Житомирського обласного відділення Партії регіонів Микола Присяжнюк заявив, що без подальшого  впровадження політреформи не можна зробити самоврядування самодостатнім.

«Політреформа необхідна і вона має право на втілення її в життя. Давайте ми з вами уявимо одну картину: сьогодні Президент відміняє політреформу. Є Президент і сільський голова. Зараз навіть голови колгоспу нема, який при колишньому Союзі був зв’язковим між центром і громадою. А який зв’язок, я хотів би зрозуміти, між Президентом і селищним головою сьогодні? Тобто повністю іде нестиковка. Кожний буде йти по своїй орбіті. Це перше питання. Потім, давайте подивимося: на сьогоднішній день, коли ми спостерігаємо ситуацію невизначеності по відношенню до політичної реформи - буде вона чи не буде - сто шістдесят голів районних адміністрацій відсутні. Вони не призначені! Голови районних рад ще не можуть второпати, для них це шок, що вони повинні взяти всю повноту влади на себе! І якщо ми не будемо втілювати наступний крок політреформи, то ми будемо топтатися на місці. І не те, що громада розгубиться, вона десь там  загубиться».

На думку Миколи Присяжнюка вибори до місцевих рад на пропорційній основі не виправдали себе. «Розумієте, навіть проблема не в тому, хто прийшов до влади – політики, чи люди, які не знають регіон. Вибори на пропорційній основі до місцевих рад -  це є проблема. Чому? Тому що, якщо ми подивимося обласні ради, то регіони представлені, може, на відсотків десять. Райони представлені десь може на відсотків 10-15. І це є проблема. Це перше. По-друге, проблема велика в тому, що все-таки наша країна багатопартійна - ми бачили, скільки партій приймали участь в виборах. І також ми бачили, що багато людей, які заслуговують бути депутатами місцевих рад залишилися поза межами політичного життя свого району чи регіону тільки тому, що  їх партії не пройшли по рейтингу. І я впевнений, що та система, яка пропонувалася багатьма депутатами з місць  - 50 на 50 до місцевих рад -  була б правильним кроком», - резюмував народний депутат.

http://www.regions.org.ua/

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі