Влада

Міністр оборони України Анатолій Гриценко: В Україні сфера державних закупівель, фактично, паралізована і корумпована

23 August 2007, 14:10

“Одним з ключових тестів, крім питання про депутатську недоторканість, для всіх політичних сил, які попадуть в Парламент, є те що вони не будуть служити собі, а українському народу, та не прийняття нового закону “Про державні закупівлі””. Таке переконання висловив сьогодні Міністр оборони України Анатолій Гриценко, перебуваючи з робочою поїздкою в Житомирі.

На переконання глави оборонного відомства, ситуація, яка склалась з державними закупівлями, фактично стала проблемою національної безпеки України.

“І державної безпеки теж, адже паралізовані державні інститути, і економічної, оскільки більшість підприємств, які зав’язані на бюджет, стоять, а ті, які виготовили продукцію, не можуть її продати”, - наголосив Анатолій Гриценко.

Як він додав, це також проблема й соціальної безпеки, оскільки від цього страждають люди, втрачаються робочі місця.

“Я, як Міністр, не можу за наявності коштів протягом чотирьох місяців закупити пальне для нашої авіації. Тому що, в Україні сфера державних закупівель, фактично, паралізована і корумпована. Той закон “Про державні закупівлі”, який був схвалений, визнаний більш ніж ста країнами економічного співробітництва і розвитку самим корумпованим у світі”, - наголосив Міністр оборони України.

Також глава оборонного відомства зазначив, що добра ідея контролю з боку громадської організації – Тендерної палати – за державними закупівлями абсолютно спотворена.

“З’явився штучний паразит на тілі держави. Тільки з “повітря” він заробляє за різними оцінками до 1,5 мільярдів доларів щороку – забирає з бюджету. З кожної державної закупівлі - за розміщення реклами, за, так звані, консультації та підготовку документів, я вже не говорю про те, про що кричить весь бізнес – “откати”, тобто ці мільярди йдуть незрозуміло куди”, - констатував Анатолій Гриценко.

Він також зазначив, що протягом року правляча коаліція не внесла серйозних змін в систему державних закупівель.

“Я впевнений, що саме закон “Про державні закупівлі” у новому Парламенті буде ключовим. І якщо хтось не буде працювати над ним, значить та політична сила не відстоює інтереси людей. Адже зараз мер міста не може заасфальтувати дорогу, керівник медичного чи освітнього закладу не може закупити того, що йому потрібно, а я, як Міністр оборони, не можу закупити продукцію для армії. Це абсолютно неприйнятно”, - наголосив Анатолій Гриценко.

www.kmu.gov.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі