Політика

Народний депутат Володимир Стретович ініціює розробку законопроекту з охорони національних релігійних святинь

2 January 2007, 17:19

28 грудня 2006 року у місті Чуднові Житомирської області невідомі пограбували місцевий Свято-Володимирський храм Української Православної Церкви. Було викрадено з півдесятка ікон ХІХ сторіччя. Перебуваючи у плановій поїздці у Чуднові, голова комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України, лідер партії «Християнсько-Демократичний Союз», народний депутат України Володимир Стретович прибув на місце вчинення злочину.

Як повідомив прес-секретар Володимира Стретовича Юрій Дорошенко, парламентар запевнив благочинного Чуднівського округу, протоєрея Вадима Шапрана, що бере під свій парламентський контроль розслідування цієї справи.
„Наша політична сила започаткувала акцію підтримки знедолених людей. Я прибув до Чуднова, щоб передати від імені Партії «ХДС» три телевізори. Звичайно, коли дізнався про цей блюзнірський злочин, вчинений ще й напередодні великого православного свята – Різдва Христового, не міг не відвідати храм. Мене непокоїть те, що пограбування церков в Україні останнім часом набуло масового характеру. Головна проблема – відсутність надійної охорони в храмах. Переконаний, що держава має поставити заслон грабіжницьким діям злочинців. Це проблема не лише релігійних організацій. Найближчим часом я ініціюю створення законопроекту, який би дав можливість уберегти національні святині від розграбувань. Думаю, що варто створити національний реєстр особливо важливих культових споруд. Зобов’язати релігійні організації встановити за власний кошт у релігійних спорудах, які будуть занесені до реєстру, сигналізацію, а її підтримання здійснювати за рахунок держави. Таким чином ми зможемо врятувати наші святині”, – заявив Володимир Стретович.

http://www.risu.org.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі