Влада

Житомирська область повністю розрахувалась за спожиту у 2006 році електроенергію - Юрій Павленко

4 January 2007, 15:12

Про це Голова Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Павленко повідомив сьогодні під час Всеукраїнської селекторної наради з питань розрахунків за спожиті енергоносії. „Рівень розрахунків за спожиту у 2006 році електроенергію в області склав 107,9%, за спожитий природний газ – 81,5%”,- зазначив Голова. 

Всеукраїнська нарада з питань розрахунків за спожиті енергоносії була проведена Віце-прем’єр-міністром України Андрієм Клюєвим. В нараді взяли участь голови районних державних адміністрацій, міські голови та керівники служб і підприємств області.

Звітуючи про стан розрахунків, Юрій Павленко повідомив, що у минулому році в області було спожито електроенергії на суму 473, 4 млн. грн., оплачено 510,9 млн. грн. Заборгованість за минулі роки протягом 2006 року поступово скорочується і протягом року зменшилась на 33,1 млн. грн. та на сьогодні складає 27,2 млн. грн.

Юрій Павленко зазначив, що з метою недопущення подальшого зростання  заборгованості у примусовому порядку відключені від енергопостачання 280 боржників, що складає 57% від їх загальної кількості.  

Стосовно розрахунків за природний газ, Голова Житомирської обласної державної адміністрації відмітив, що з початку минулого року по фондах облдержадміністрації та теплопостачальними підприємствами області спожито природного газу на суму 189,6 млн. грн., з яких оплачено 153,7 млн. грн., що складає 81,5%.  Як повідомив Віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв середній рівень розрахунків за спожитий газ в Україні становить 63%.

Також було зазначено, що в Житомирської області рівень розрахунків споживачів за природний газ по фондах облдержадміністрації складає 89,4%, теплопостачальних підприємств - 58%.  Заборгованість також включає борги установ підпорядкованих Державному департаменту з питань виконання покарань  на  суму 413 тис грн. та закладів Міністерства оборони  на суму  600 тис грн.

Найбільшими боржниками серед теплопостачальних підприємств області є ОПТМ „Житомиртеплокомуненерго”  (13,4 млн. грн) та КП „Бердичівтеплоенерго” (2,4 млн. грн).

Характеризуючи ситуацію з опаленням під час новорічних свят, Юрій Павленко повідомив, що сьогодні в області нормально функціонують об’єкти паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку, опалюються всі житлові будинки та заклади бюджетної сфери, а незначні аварії, які трапляються ліквідуються протягом доби.

Після завершення Всеукраїнської селекторної наради Юрій Павленко провів нараду з керівниками міст та районів Житомирської області. Були заслухані звіти про стан розрахунків за спожиті енергоносії в розрізі районів та міст, заборгованості та рівень розрахунків за спожиту електроенергію в області, а також дотримання лімітів споживання природного газу та укладання угод газопостачання на 2007 рік.

Голова облдержадміністрації доручив головам районних державних адміністрацій та міським головам до 8 січня  2007 року розробити план заходів по погашенню заборгованості за спожитий природний газ, заборгованостей за електроенергію  минулих років.  9 січня 2007 року  план заходів щодо погашення заборгованості буде представлено Кабінету Міністрів України.

Враховуючи високій рівень заборгованості, Юрій Павленко запланував провести окрему  нараду  по м. Житомир. „Наше завдання – розробити дієвий план погашення заборгованості за енергоносії та реалізувати його”, - зазначив Голова. Також наради щодо погашення заборгованості за енергоносії протягом січня будуть проведені в кожному районі.

 

Прес-служба Житомирської облдержадміністрації

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі