Влада

Юрій Павленко: "Завдання держави – забезпечити кожній дитині реалізацію її права на виховання в сім’ї"

5 January 2007, 15:55

   4 січня 2007 року голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко відвідав соціально-реабілітаційний центр – дитяче містечко для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Створення соціально-реабілітаційних центрів було розпочато Міністерством України у справах сім’ї , молоді та спорту на виконання Державної програми подолання дитячої бездоглядності та безпритульності на 2006-2010 роки.

    Дитяче містечко створено на базі корпусів № 5,6,7 обласного дитячого санаторію „Лісовий берег”. Сьогодні в центрі проживає 4 сім'ї, які виховують 21 дитину-сироту, дві мами - виховательки –колишні працівники інтернатів.  Корпус № 6 санаторію було реконструйовано за рахунок коштів Австрійської благодійної асоціації „Конкордія. Соціальні проекти в Україні”. Соціальний центр в санаторії - це перший досвід утворення дитячого містечка в Житомирській області і один із перших в Україні.

    Програма розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт через створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) почала повноцінно реалізовуватися  саме з 2006 року і сьогодні є одним із приоритетних напрямків роботи Міністерства України у справах сім’ї , молоді та спорту.  2006 рік в Україні Указом Президента України було об’явлено Роком захисту прав дитини. 

    Протягом 2006 року в Житомирській області була значно активізована робота по розвитку сімейних форм виховання і сьогодні  Житомирська область займає перше місце в Україні по кількості створених ДБСТ за 2006 рік. Впродовж 2006 року в області було створено 10 дитячих будинків сімейного типу  і 25 прийомних сімей, в які влаштовано 98 дітей.   Станом на 1.01.2007 в області функціонує 14 ДБСТ та 31 прийомна сім’я, в яких виховується 123 дитини.

    Голова облдержадміністрації привітав дітей з новорічними святами та ознайомився зі станом утримання дітей та проблемами закладу. Під час зустрічі Юрій Павленко наголосив, що в цьому році вже треба розпочинати повноцінну реформу інтернатських закладів в Україні, тільки це надасть можливість реалізовувати положення Конвенції ООН про права дитини: „Завдання держави – забезпечити кожній дитині реалізацію її права на виховання в сім’ї. Дитина має виховуватися в сім’ї , тому що саме сім’я є природним середовищем виховання дитини”. 
 

    Прес-служба Житомирської облдержадміністрації 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі