Влада

Як у Житомирі пенсіями забезпечували

9 January 2007, 18:51

Як повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації, „9 січня в прес-центрі облдержадміністрації, обласної ради начальник головного управління Пенсійного фонду у Житомирській області Олександр Чорній провів прес-конференцію для журналістів.

Протягом 2006 року спеціалісти відділів пенсійного забезпечення управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах і районах в м. Житомирі продовжували опрацювання поданих громадянами документів для призначення, перерахунку, продовження виплати пенсій та інших документів. За цей період райміськуправліннями здійснено 19666 нових призначень, проведено індивідуальних перерахунків пенсій 177557 пенсіонерам, в т.ч. відповідно до п.4. ст. 42 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням стажу роботи після призначення пенсії 26448 особам .

Продовжувалась робота з виконання Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною". Протягом цього часу призначено 2954 пенсії за особливі заслуги перед Україною.

З 01.01.07 відповідно до прийнятих законодавчих та нормативно — правових актів проведено 10 перерахунків пенсій різним категоріям пенсіонерів. Зокрема, це:

перерахунки мінімальних розмірів пенсій призначених відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги", державної соціальної допомоги до прожиткового мінімуму особам, яким виповнилося 100 років, доплати у зв'язку із закриттям ЧАЕС, підвищень, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту", мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", надбавки на утриманців відповідно до Закону України „Про пенсійне осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", довічної державної стипендії відповідно до Указу Президента № 3582006 які проводились виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, 380,00 грн.;

перерахунок розміру державної соціальної допомоги на догляд відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам" виходячи з рівня забезпечення прожиткового мінімуму для інвалідів 181,50 грн.;

перерахунок надбавки, передбаченої Законом України „Про донорствокрові та її компонентів" виходячи з розміру 492 грн.;

встановлено підвищення дітям війни, які є інвалідами виходячи із розміру встановленої надбавки учасникам війни (50% від 38 грн. - 19 грн.).

В результаті зазначених перерахунків середній розмір пенсії по області зріс на 18,60 грн., тобто 5 % в порівнянні з груднем 2006 року (425,03 грн.), а з січнем 2006 року (387,82 грн.) на 55,81 грн., тобто 14%, і становить на сьогоднішній день 443,63 грн. Додаткові витрати на виплату пенсій становлять 7,3 млн. грн.

Крім того, управліннями Пенсійного фонду України в районах і містах проводиться роз'яснювальна робота з грудня минулого року - серед інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів про перехід на отримання державної соціальної допомоги в органах праці та соціального захисту населення, оскільки розмір цієї допомоги з 01.01.07 вищий, ніж розмір пенсії. Так видано атестати про припинення виплати в органах Пенсійного фонду з 01.01.07 – 2329 особам, з 01.02.07 – 88 особам.

Поінформувавши про підсумки роботи управління пенсійного забезпечення за 2006 рік, Олександр Чорній відповів на запитання журналістів, зокрема щодо кількості пенсіонерів, які мають найбільшу пенсію – майже 10 тисяч гривень в Житомирській області отримують лише 4 особи; переваги отримання пенсій через банківські установи – менше 30% користуються цією послугою”.

http://www.zhitomir-region.gov.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі