Такою була тема прес-конференції начальника управління по зв’язках з громадськістю Житомирської облдержадміністрації Миколи Сюравчика, яка відбулася 30 січня в прес-центрі облдержадміністрації, обласної ради для журналістів місцевих засобів масової інформації.
За словами прес-служби Житомирської ОДА, керівник управління повідомив про головні проблеми, які виникали минулого року у міжконфесійних відносинах, основні напрями суспільно-значимої діяльності релігійних організацій Житомирщини, питання повернення церковної власності тощо.
Станом на 01.01.2007 р. в області зареєстровано 1266 релігійних організацій понад 30 конфесійних напрямів, 22 монастирі, 12 місій, 5 братств, 7 духовних навчальних закладів.
Сформувалась мережа католицьких та православних церков. Серед громад: 564 (УПЦ), 178 (УПЦ-КП), 116 (РКЦ), 130 (ЄХБ)), 89 (ХВЄ), 35 (АСД), 27 (харизматичні), 13 (іудеїв).
Головною проблемою державно-церковних відносин залишаються майнові питання релігійних організацій, які поки що не вирішуються позитивно через відсутність коштів для вивільнення культових приміщень
Незважаючи на це, стверджує Микола Сюравчик, в області віруючим повернуто понад 320 колишніх культових, адміністративних, житлових та інших споруд, що використовувалися не за призначенням. Проте досі не вирішено питання повернення колишньої церковної власності, зокрема, Хрестовоздвиженської церкви у м. Житомирі (відділ природи обласного краєзнавчого музею); на приміщення претендують громади УПЦ, УПЦ-КП, УАПЦ, дієцезіальної курії РКЦ у м. Житомирі, де розміщений обласний краєзнавчий музей, архієрейського подвір’я, де розташований штаб корпусу ЗС України; претендують УПЦ та УПЦ-КП, частини колишнього монастиря Кармелітів Босих РКЦ у м. Бердичеві, де розміщена художня та музична школи.
Причиною міжконфесійних конфліктів, за словами прес-служби, слугують особистісні неприязні стосунки між керівниками релігійних громад.