Суспільство

Ще раз про повернення вкладів. Телефони «Гарачої лінії» у Житомирі

16 січня 2008, 10:11

Як вже повідомлялось, з 8 січня в Ощадбанку розпочала роботу «гаряча телефонна лінія» для інформаційної підтримки вкладників Ощадбанку колишнього СРСР. Відтепер отримати консультації з питань компенсаційних виплат громадяни України можуть за телефоном: 8-800-501-34-10 (усі дзвінки у межах території України безкоштовні). Лінія працюватиме у робочі дні з понеділка по четвер з 9.00 до 18.00 та в п'ятницю з 9.00 до 16.45. Крім цього, надаємо  номер телефону регіонального управління Ощадбанку, за якими вкладники Ощадбанку колишнього СРСР можуть ставити будь-які запитання щодо компенсаційних виплатЖитомир: 8 (0412) 41-35-62
Звертаємо також увагу на те, що з проблем якості обслуговування в установах банку, а також для оперативного вирішення інших питань вкладники можуть безпосередньо звертатися до голови правління Ощадбанку Анатолія Івановича Гулея за тел.: 8 (044) 289-22-32 у робочі дні з 8:30 до 9:30.
Уряд гарантує, що всі вкладники Ощадбанку колишнього СРСР отримають   передбачені   бюджетом-2008 виплати, незалежно від того, коли вони перереєструються. Прес-служба Кабінету Міністрів нагадує, що реєстрація не обмежена в часі, а самі виплати можна отримати вже на третій день після перереєстрації.
В уряді добре розуміють, чому у відділеннях Ощадбанку утворюються черга, усвідомлюють мотиви, які викликають надмірне хвилювання громадян. Люди надто довго, протягом сімнадцяти років, чекали повернення своїх трудових заощаджень, і досі в кращому випадку, часом з великими труднощами, отримували лише по 50 гривень щорічно. Відтепер повернення заощаджень є головним пріоритетом нового уряду, який виконає всі взяті на себе зобов'язання. Цього року кожний вкладник обов'язково отримає одну тисячу гривень, коли б він не звернувся до свого відділення Ощадбанку.
Тому в уряді закликають не створювати ажіотажу, не стояти у довгих чергах. Особливо, і про це днями зазначала в своєму зверненні Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, в уряді турбуються про літніх людей. Прес-служба Кабінету Міністрів уповноважена заявити, що гроші на повернення знецінених заощаджень закладені у Законі «Про Державний бюджет України на 2008 рік», тому ці витрати будуть стовідсотково профінансовані
У разі, якщо вклад не перевищує однієї тисячі гривень, ця сума буде виплачена повністю. Якщо вклади окремих громадян перевищують тисячу гривень, то в цьому році такі вкладники у грошовій формі отримають тисячу гривень. Проте ця сума в 20 разів більше тієї річної суми, яку держава повертала вкладнику протягом попередніх років.
Люди самі вирішуватимуть як краще розпорядитися власними грошима — або отримати їх готівкою, або зберігати на поточному чи депозитному рахунку в Ощадбанку під 13,5 відсотка річних у гривнях та 9,5 відсотка в іноземній валюті.
Решту заощаджень наші громадяни зможуть використати за власним бажанням на погашення заборгованості та поточну оплату житлово-комунальних послуг, на розрахунки за навчання дітей та придбання товарів тривалого вжитку. Кабінет Міністрів вже готує відповідне рішення з цього приводу. Саме такий шлях повернення залишку заощаджень обрано урядом, щоб стримати можливу інфляційну хвилю і не знецінити гроші які повертаються людям.

Житомир.info

Матеріали по темі