Культура

У Житомирі відкрили кімнату пам’яті Ріхтера, де зберігаються особисті речі піаніста

6 March 2015, 09:30

Музична композиція Олександра Скрябіна «Етюд № 5», яку Святослав Ріхтер вперше виконав у 1952 році, ознаменувала 5 березня відкриття виставочної композиції «Кімната пам’яті Святослава Ріхтера» у музичній школі № 2 міста Житомира, яка носить ім’я видатного піаніста.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

Цього дня у стінах навчального закладу зібралося багато шанувальників творчості земляка-музиканта та людей, які особисто були знайомі з маестро. Урочистості відвідали й обласної та міської влади.

Як розповіла директор музичної школи Людмила Кочевенко, більше 20 років у закладі збирали цінні документи, а в 2000 році тут нарешті відкрилася експозиція, присвячена Святославу Ріхтеру. Після того, як у 2010 році заклад отримав ім’я видатного піаніста, в музичній школі розпочали посилено працювати над тим, аби вшанувати на належному рівні нашого земляка. А 5 березня жителям та гостям міста Житомира провели першу екскурсію в кімнаті пам’яті, де зберігаються унікальні експонати: сорочка, краватка, шарф, туфлі, окуляри, портмоне піаніста і навіть колекція фотографій, які Святослав Ріхтер робив особисто, а також платівки з його підписом та оригінальні записи творів музиканта. До речі, приміщення школи збудоване ще в 1904 році, і його стіни пам’ятають оперну співачку Зою Гайдай, композитора Олександра Білаша, диригента Вадима Гнєдиша та інших відомих діячів культури.

Ідею створення кімнати пам’яті Святослава Ріхтера втілили в життя директор школи № 2 імені Святослава Ріхтера Людмила Кочевенко, завідуюча історичним відділом обласного краєзнавчого музею Ольга Родічева, науковий співробітник історичного відділу обласного краєзнавчого музею Юлія Каплун та член Національної спілки художників України Юрій Дубінін. Всі вони отримали почесні нагороди від міської ради та управління культури облдержадміністрації.

Фото Андрія Дідківського

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі