Місто

Літати по Україні з оновленого житомирського аеропорту буде на третину дешевше, ніж з Києва

29 January 2016, 18:23

Житомиряни оплесками зустріли пілота першого літака, який приземлився в оновленому житомирському аеропорті «Житомир-Смоковка». З Києва дісталися усього за півгодини, ще й встигли покружляти над містом. Пілоти розповідають: саме на таких літаках житомиряни зможуть літати по Україні.

«Це пасажирський Saab 340. Шведський літак регіональний, дуже комфортний, сучасний електронний літак», – розповідає командир літака Олександр Пащенко.

«Якщо на цьому типі літака, то до Одеси години півтори летіти, до Львова приблизно стільки ж», – додає другий пілот та перший заступник генерального директора компанії «Yanair» Володимир Соболєв.

Такі невеликі турбогвинтові літаки вже зараз можуть літати найпопулярнішими напрямками, але керівництво аеропорту планує подовжувати злітну смугу, щоб тут могли сідати «Боінги» та «Аеробуси».

«Перше, що планується – це рейси на Одесу, на Батумі. Ті, які ми можемо виконувати на перших літаках цього типу без особливих затрат, тому що для того, щоб літати тут на більших літаках, нам ще треба багато працювати», – каже голова правління компанії «Yanair» Олексій Янчук.

Керівництво компанії запевняє: летіти з Житомира буде значно дешевше, ніж з Києва.

«Мінімум на 25-30 % ціна буде дешевшою. Чому, бо тут не буде такого штату, як в Жулянах та Борисполі. Там працюють тисячі людей, в нас буде набагато менше, відповідно затрати теж будуть нижчі, тут податок на землю набагато нижче, ніж в Києві, тому вся ця цінова політика буде формуватися від цих складових», - пояснює голова правління компанії «Yanair» Олексій Янчук.

«Злет та посадка у Борисполі коштує 6 тис. доларів, в нас вона буде втричі дешевшою. Ці чотири тисячі доларів розділіть на 150 пасажирів – мінімум 30 доларів на пасажира», –додає міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Під час прес-конференції міський голова звернув увагу на те, що навіть зараз, фактично не почавши роботу, аеропорт сплачує кошти у місцевий бюджет та приваблює у Житомир інвесторів.

«Ті інвестори, з якими ми зараз спілкуємось – це американські, італійські інвестори. Всі говорять, що в Україні склалася унікальна ситуація. Україна дійсно може стати виробничою площадкою для Європи. Аеропорт - це та точка росту, яка дійсно дасть Житомиру можливість проявити себе  і засвітитися на мапі України як місто, яке створює умови для інвестора і інвестор піду Житомир», - розповідає міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

«Якщо зараз буде необхідність - в межах того сертифікату, який ми маємо, ми вже можемо здійснювати вантажні перевезення. Можемо прямо сьогодні. Якщо ви зараз забажаєте відправити вантаж у Київ - ось стоїть літак, будь ласка - платіть гроші і полетимо», - каже Олексій Янчук.

Поки що компанія «Yanair» використовуватиме аеропорт як базу для обслуговування своїх літаків. Коли з Житомира літатимуть регулярні рейси у компанії «Yanair» точно сказати поки не можуть, попереду ще багато роботи з облаштування аеропорту, але вже зараз готуються до отримання сертифікату на міжнародні перевезення.

Фоторепортаж про зустріч першого літака дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі