Місто

У Житомирі замість занедбаного приміщення шкірвендиспансеру хочуть зробити госпіс

29 February 2016, 17:01

На базі шкірвендиспансеру міська влада планує створити госпіс, про це повідомляє сайт Житомирської міської ради.

Покращити якість надання медичних послуг та забезпечити доступність до них всіх громадян міста – курс важкий але вірний, переконаний заступник міського голови Матвій Хренов.

«За останні 10 років оптимізація або хоча б аналіз необхідності існування деяких підрозділів закладів охорони здоров’я не проводились. Їх забезпечення коштує дорого, а результату необхідного не має. Візьмемо хоча б стаціонар шкірвендиспансеру. Колись це була лікарня для ув’язнених, на разі – це занедбане, напівпусте приміщення, харчування для хворих туди возять з першої лікарні. Видатки на його утримання складають майже мільйон. На сьогодні не має необхідності в стаціонарі для хворих на дерматологічні захворювання. Звичайно є такі випадки, які потребують госпіталізації, але для цього в нас є обласний шкірвен, який недозавантажений і ми домовилися, що туди будуть госпіталізовувати і міських хворих», – розповідає Матвій Хренов.

Мова не йде про реорганізацію вже завтра, продовжує заступник міського голови.

«На всі етапи реорганізації шкірвендиспансеру ми плануємо виділити 4 місяці. При цьому всіх працівників буде максимально працевлаштовано. Вже тільки на енергоносіях будуть зекономлені значні кошти. Занедбане приміщення в перспективі ми плануємо відремонтувати і на його базі створити міський госпіс (ред. госпіс – пл медичний заклад, в якому перебувають важко хворі з прогнозованим летальним наслідком). Наша задача, як місцевої влади, полягає у тому, щоб максимально забезпечити якість та доступність медичної допомоги населенню», – підсумовує заступник міського голови Матвій Хренов.

Фото з сайту Житомирської міськради

Як зазначає посадовець, утримання закладів охорони здоров’я Житомира здійснюється за рахунок державної медичної субвенції. На 2016 рік Житомиру виділено всього 175 млн грн при мінімальній потребі 231,4 млн грн. Дефіцит фінансування медичної галузі Житомира складає 56,4 млн грн. Працівники медичних установ забезпечені заробітною платою лише на 8,5 місяців. Зменшення дефіциту коштів, на думку Матвія Хренова, можливе завдяки оптимізації структури лікувальних закладів та ефективному використанні наданої державою медичної субвенції.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська влада планує глобальні зміни в медицині: контракти з лікарями, медичний заклад на вибір пацієнта.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі