Влада

Марина Порошенко поспілкувалася з житомирськими освітянами

2 червня 2016, 17:08

150 директорів, завучів шкіл та управлінців в галузі освіти Житомирської області стали учасниками спеціалізованого тренінгу «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати». Тренінг відбувся у рамках соціальної програми голови благодійного фонду Порошенка Марини Порошенко, яка особисто була присутня на заключному етапі тренінгу разом з міністром освіти і науки Лілією Гриневич.

«Сьогодні це 5-й тренінг у 5-му регіоні і він заключний. Низка тренінгів, які ми пройшли по 5 пілотних регіонах: Вінниця, Запоріжжя, Харків, Київ і зараз Житомир, вони показали нам, що дійсно ми маємо велике коло однодумців, людей які бажають внести свій вклад в реформування освіти в Україні, допомогти дітям з особливими потребами соціалізуватися в наше українське суспільство, що дуже потрібно не тільки цим дітям. Це потрібно всьому нашому суспільству. Я хочу сказати, що наша спільна українська родина фахівців освітян виросла за ці 5 тренінгів до 550 фахівців, які вже сьогодні готові працювати, допомагати і я впевнена, що за їх допомогою вже з 1 вересня за парти зі своїми однолітками в інклюзивних школах сядуть сотні дітей з особливими потребами», - зазначила Марина Порошенко.

Міністр освіти і науки України лілія Гриневич зазначила, що головна мета щодо розвитку інклюзивної освіти – це створення умов для забезпечення прав дітей у реальному повсякденному житті.

«Тут відбуваються тренінги для вчителів. Великою проблемою для української педагогічної освіти є те, що не кожен український вчитель готовий працювати з дітьми з особливими потребами, коли вони потрапляють у звичайний клас. І нещодавне опитування наших вчителів, де 70% вчителів засвідчили, що вони не готові працювати з дітьми з особливими потребами, це дуже тривожний дзвінок і ми маємо змінювати систему педагогічної освіти. Такі тренінги - це якраз криголами, які починають виводити нову культуру сприйняття освітянською спільнотою права кожної дитини з особливими потребами навчатися у звичайній школі»,- сказала Лілія Гриневич.

Голова Житомирської ОДА зазначив, що нині в області налічується 1363 дитини інвалідністю, корекції потребують 653 дитини шкільного віку, 206 дітей вже навчаються в навчальних закладах, де організоване інклюзивне навчання і 356 - це діти, які знаходяться на індивідуальному навчанні.

«Виявляється, що у Житомирській області нема сьогодні у вищих навчальних закладах такої спеціальності як фахівець з інклюзії. Цей фахівець повинен у собі поєднувати і медичну освіту і педагогічну обов'язково освіту. На даний момент цього нема. Тому ми проговорили з Лілією

Михайлівною, і будемо надалі якраз це питання більш детально опрацьовувати, що спочатку має бути надана потреба, скільки нам потрібно таких педагогів, сформувати замовлення, а далі - сам рівень освіти і що це за фахівці мають бути, яке має бути поєднання», - сказав Сергій Машковський.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі