Влада

Міністр освіти обіцяє у наступному році підвищення зарплат вчителів на 50% та збільшення розміру стипендій

17 November 2016, 11:30

Обсяг субвенції на зарплату педпрацівників складатиме понад 52 млрд грн,  що  на 10,2 млрд грн. більше ніж було заплановано в проекті бюджету на 2017 рік, який подавався на розгляд Верховної Ради до першого читання.

Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час доповіді на парламентських слуханнях «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні» 16 листопада 2016 року – повідомляє прес-служба міністерства.

Таким чином зарплата вчителям у 2017 році в середньому збільшиться на 50%, а не на 30, як було анонсовано раніше.

«Наше завдання – це справедливе фінансування освіти і науки. Ми будуємо європейське суспільство освіченого загалу. Суспільство, яке заробляє висококваліфікованою працею. Ось чому важливий принцип справедливості», - наголосила Лілія Гриневич.

Вона також повідомила, що розмір підвищених стипендій збільшиться до прожиткового мінімуму, а для залучення талановитої молоді до навчання на гостродефіцитних спеціальностях (вчителі, інженери) пропонується суттєво збільшити базовий розмір стипендії для навчання на цих спеціальностях.

Окрім цього, на наступний рік визначено державну субвенцію місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 209 млн грн.

Професійно-технічну освіту також підтримають, адже Уряд сьогодні визначив 19 професій загальнодержавного значення, навчання на яких фінансуватиметься з державного бюджету (посилання на новину). Загалом для цього в проекті бюджету на 2017 рік закладено майже 170 млн грн.

«Лілія Гриневич наголосила, що незважаючи на те, що сума видатків на 2017 рік на науку також збільшується, вона покриє лише підвищення зарплат. В свою чергу, наука сьогодні реально потребує фінансових вливань, в першу чергу, для оновлення матеріально-технічної бази наукових установ. Відкрила слухання заступник Голови Верховної Ради Україні Оксана Cироїд, яка наголосила, що освіта не може фінансуватися за остатковим принципом, адже вона є однією з основ національної безпеки будь-якої держави», - інформує прес-служба МОН.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні цього року Лілія Гриневич говорила, що усі педагогічні працівники, що зараз знаходяться між 8 та 12 розрядом, мають піднятися вгору по тарифній сітці на 2 розряди і разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників це дозволить збільшити зарплату вчителям на третину.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі