Місто

У Житомирі за допомогою мобільного додатку почали рахувати безпритульних собак

25 серпня 2017, 14:05

 Житомирський центр захисту тварин спільно із 16 волонтерами зранку 25 серпня розпочали офіційний підрахунок безпритульних собак у місті. Щоб підрахувати чотирилапих безхатьок волонтери поділили місто на сектори. Пані Олі дістався жовтий сектор, у якому вулиця Крошенська та Проспект Миру. У руках дівчини немає ані паперів, ані ручки, лише телефон, адже реєстрація собак здійснюється у спеціальному додатку на смартфоні.

 «Фотографуємо її через програму. Тут вказуються координати. Далі вказуємо стать, чи стерилізована чи ні. Ми бачимо по кліпсі, що так. Вона не виснажена. Вік приблизно від одного до п’яти років, за розмірами велика. Нажимаємо зареєструвати і собака автоматично потрапляє у базу», - розповідає волонтер Ольга Стельмахова.

Підрахунок тварин триває дві години, із 7 до 9 ранку. За словами пані Олі, тварини у цей час якраз виходять на пошуки сніданку.

 «Собаки у цей час, як правило ходять пошукати собі поїсти, виходячи зі своїх укриттів. Потім вони розходяться і їх тяжко знайти, адже переходять на інші райони», - ділиться волонтер.

Зрештою, за перший день волонтерка Оля нарахувала більше 30 собак, більшість з яких стерилізована і в доглянутому стані.

 «У мене був жовтий сектор і я нарахувала близько 34 собак, виснажених собак немає. 70 % з них - це стерилізовані собаки, яких ми тут відловлювали і сюди ж повертали. Тут вони і проживають, вони не мігрують», - каже Ольга Стельмахова.

Волонтерка розповідає: завдяки зібраній інформації згодом виводитиметься загальна статистика кількості безпритульних собак у місті та писатиметься програма по врегулюванню їхньої чисельності. Оскільки підрахунок триватиме іще два дні - 26 та 27 серпня, пані Оля запрошує небайдужих до волонтерської команди та нагадує умови реєстрації.

«Проект проходитиме іще завтра та післязавтра (ред. 26 і 27 серпня). Можна зареєструватись на сайті: https://animal-id.info/site/become-volunteer. Там є розділ проекти, підрахунок безпритульних тварин, обираємо місто Житомир, обираєте собі сектор. Згодом на електронну пошту приходить підтвердження, логін і пароль. Завантажуєте спеціальну програму підрахунку через Play Мarket заходите під своїм логіном та паролем, і працюєте по своєму району», - пояснює Ольга.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі