Влада

З 2018 року дороги Житомирської області «заберуть» у Держагентства і передадуть місцевій владі

25 жовтня 2017, 11:38

Після Нового 2018 року дороги Житомирської області «децентралізують»: передадуть в управління місцевим органам влади.

Про це 25 жовтня Житомир.info повідомила прес-служба Служби автомобільних доріг у Житомирській області.

«Українські дороги катастрофічно зношені. Щоб поліпшити ситуацію, з 2018 року «Укравтодор» в рамках децентралізації передає дороги обласного та районного значення під управління місцевої влади. Вже з 1 січня 2018 року, згідно з розпорядженням КМУ від 2 жовтня 2013 року №759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення», автомобільних доріг загального користування місцевого значення передадуть зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України в управління місцевим органам влади», - інформує САД.

За даними прес-служби, працівники Служби автомобільних доріг вже проведели інвентаризацію доріг та підготували акти приймання-передачі.

«З 1 січня 2018 року на балансі Служби автомобільних доріг у Житомирській області залишиться 26 шляхів державного значення – це 1606 кілометрів. В підпорядкування Житомирської ОДА відійде 948 (6941, 5 км) шляхів місцевого значення», - інформує прес-служба.

За даними САД, головні дороги державного значення зношені майже на 97%. Такі дані свідчать про те, що їх необхідно будувати заново. Більша частина мережі українських доріг будувалася ще в 80-х роках. А вже через 37 років навантаження на траси виросло в п’ять разів.

«Фінансування на ремонти та утримання державних шляхів надходитиме з Дорожнього фонду, який запрацює з початку 2018 року та буде наповнюватись з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти і з імпортованих на митну територію України транспорту і шин. Ці грошові надходження не можна буде використати на щось інше, крім ремонту доріг. На повну фонд почне працювати у 2020 році. У 2018 році тільки 50% податків будуть направлені на дороги, в 2019 - 75%, а в 2020-му - 100%», - інформує САД.

Розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, які знаходитимуться на балансі ОДА та буде здійснюватися за рахунок територіальних дорожніх фондів, які безпосередньо пов'язані з Дорожнім фондом. За більшість доріг буде відповідати місцева влада, - повідомляє Служба автодоріг.

Як повідомляв Житомир.info, 2 жовтня голова Житомирської ОДА Ігор Гундич та начальник Служби автомобільних доріг у Житомирській області Геннадій Савченко відкрили частину житомирської об'їзної, а 23 жовтня у селі  Рижани Хорошівського району відкрили міст, який ремонтували 9 років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі