Події

За вбивство козулі в Житомирській області столичниим браконьєрам загрожує штраф у розмірі 32 тис. грн​

12 лютого 2018, 18:35

Попри те, що в мисливських господарствах Житомирської області сезон полювання на копитних тварин та зайця-русака закінчився в січні, напередодні у Малинському районі затримали групу браконьєрів, що вполювали козулю.

Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції в Житомирській області 12 лютого.

«11 лютого 2018 року при проведенні рейду у нічний час держінспекторами на території Малинського району від небайдужих громадян було отримано повідомлення на телефон «Гарячої лінії» інспекції про незаконне полювання на козулю європейську поблизу села Федорівка Малинського району. Внаслідок послідовної та злагодженої роботи держінспекторів, лісової охорони ДП «Малинське ЛГ», а також слідчо - оперативної групи Малинського відділення поліції було затримано групу осіб. Як виявилось «гості зі столиці» з застосуванням мисливської нарізної зброї і за допомогою приладів нічного спостереження знищили самця козулі», – йдеться у повідомленні.

За інформацією екологів, всіх фігурантів справи було доставлено до Малинського відділення поліції для встановлення всіх обставин справи.

«У браконьєрів вилучено 3 одиниці мисливської нарізної зброї, автомобіль та м'ясо добутого самця козулі. По даному факту складено три адміністративні протоколи, розраховані збитки на суму 32000 грн», – зазначають у прес-служба Державної екологічної інспекції в Житомирській області.

Фахівці попереджають про збільшення штрафів за браконьєрство, постійні рейди по запобіганню та виявленню таких випадків, а також просять небайдужих громадян, які виявили факт браконьєрства, телефонувати на «Гарячу лінію» за номерами: (0412)46-49-54 або 067-410-27-88.

«Проблема з браконьєрством є тотальною в Україні. Крім того, ще раз нагадуємо про збільшення розміру збитків за браконьєрство. Розмір стягнення за незаконне добування або знищення мисливської тварини становить: лось – 80 тис. грн; олень європейський – 60 тис. грн; олень плямистий – 50 тис. грн; лань, кабан – 40 тис. грн; козуля, муфлон – 32 тис.грн; бобер – 10 тис. грн; заєць–русак – 8 тис. грн», – зауважують екологи.

У Державній екологічній інспекції в Житомирській області також нагадують, що в лютому подовжено полювання на хижих тварин. Згідно з наказами користувачів мисливських угідь, полювання проводиться за відстрільними картками організованими групами за обов’язкової присутності працівника єгерської служби.

Як повідомляв Житомир.info, у січні лісівники попереджали, що вовки у пошуках здобичі почали мігрувати на південь і вже підбираються до Житомира.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: полювання браконьєри екологи штраф 
Матеріали по темі