Політика

Прокурор зачитав тексти матеріалів, на підставі яких житомирському блогеру інкримінують держзраду

1 June 2018, 19:30

Після обіду в Корольовському суді Житомира 1 червня продовжилось слухання по справі Василя Муравицького.

Прокурор Вадим Левченко став зачитувати протокол огляду проведених обшуків у помешканні підсудного. Зокрема, мова йшла про знайдені у комп’ютері Муравицького текстові матеріали про ЛНР, ДНР, Новоросію та інші публікації подібного характеру. Прокурор переконує, що автором цих текстів є обвинувачений. Натомість адвокати Муравицького заперечують доказам сторони обвинувачення та наполягають на своєму: визнати їх недопустимими.


«Не було проведено жодної технічної експертизи цих файлів, яка б підтвердила коли, де, ким вони були створені. Не складалось жодних порівняльних характеристик, таблиць, протоколів, оглядів текстів, які були опубліковані на сайтах. Весельський (ред. слідчий) не залучав понятих, не було відеозапису цих оглядів. Тому, немає достовірних даних, що не були внесені зміни. Тому, прошу суд відмовити у прийомі цих матеріалів та вважати їх недопустимими», - каже адвокат Андрій Гожий.

Наступне судове засідання відбудеться 13 червня о 11.00. У рамках якого, за словами прокурора, продовжать досліджувати письмові та речові докази, які були вилучені під час обшуків. З-поміж яких трудові договори з російськими на написання замовних публікацій.

Як повідомляв Житомир.info, правоохоронці встановили, що житомирський журналіст з 2014 року на замовлення керівництва пропагандистських державних російських інформагентств створював тенденційні публікації, тематику та бажаний зміст матеріалів він отримував поштою або на месенджер. Прокуратура Житомирської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом державної зради, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, поєднане з розпалюванням національної ворожнечі. 13 жовтня речниця СБУ Олена Гітлянська оприлюднила подробиці справи житомирянина Василя Муравицького, якому інкримінують державну зраду. 29 березня 2018 року суд продовжив блогеру Муравицькому термін тримання під вартою на 60 діб, а перед тим суд двічі переносив розгляд справи по суті через відсутність доступу адвоката блогера Руслана Берещенка до матеріалів кримінального провадження.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Муравицький суд прокурор державна зрада  
Матеріали по темі