Місто

На житомирському військовому кладовищі 2 серпня вшанували пам’ять воїнів-десантників, які загинули на сході України

2 серпня 2018, 15:31

2 серпня кілька десятків військовиків, рідні та знайомі загиблих на сході України воїнів української армії зібрались на Житомирському військовому кладовищі. Люди прийшли із квітами в руках, щоб вшанувати пам’ять полеглих десантників, які загинули під час війни на сході України.

Дехто із військових приніс із собою квіти соняшника. Чоловіки пояснюють, у ці дні на Донбасі саме зацвіли соняшники, тому вони вважають це символічним.


«Ми прийшли пом’янути своїх полеглих побратимів і принесли їм в день пам’яті соняшники. На Донбасі як раз в цей час вони розквітають, їх дуже багато на великих полях. Ми принесли їх своїм побратимам», - розповідає військовослужбовець Микола Дмитришин.

Звертаючись до присутніх командувач Десантно-штурмових військ Збройних сил, Герой України Михайло Забродський сказав, що українських десантників звинуватили у зраді десантному братерству, однак, за словами військовослужбовця, це братерство було зраджене та розстріляне російськими найманцями на сході нашої держави. Тому сьогоднішній день є радше днем пам’яті, а не святом.

«Друге серпня для нас, це перш за все день, коли ми можемо згадати своїх побратимів, які загинули під час виконання бойових завдань, які проходили службу в рядах цих військ, які померли від ран. Що стосується ставлення до святкування другого серпня, то на сьогодні, починаючи з весни 2014 року, я особисто не маю бажання називати цей день святковим. Це скоріше день пам’яті, це день, коли гідно та влучно буде згадати тих, хто навіки залишився в цьому строю, хто носив блакитний берет та «тільняшку», хто служив у цих військах», - сказав Герой України Михайло Забродський.

Після спільної молитви люди вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти на могили загиблих.

Як повідомляв Житомир.info, з осені 2017 року Високомобільні десантні війська змінили назву, форму одягу та день свого професійного свята: відтепер замість ВДВ в Україні Десантно-штурмові війська, які носять марунові берети замість блакитних та святкують День десантника 21 листопада, а не 2 серпня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВДВ кладовище військові пам'ять АТО Забродський  
Матеріали по темі