Події

Військова прокуратура через суд вимагає повернути передоплату за будівництво казарм у Новограді-Волинському

13 November 2018, 14:18

Військова прокуратура Центрального регіону подала позови до суду щодо порушень у будівництві казарм для військових у Новограді-Волинському.

Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

«Військова прокуратура апарату Центрального регіону України виявила серйозні порушення генпідрядниками умов договорів, укладених Північним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням з комерційними підприємствами на виконання робіт із будівництва казарм поліпшеного планування для військових ЗСУ. Подібні дії призвели до незаконного заволодіння бюджетними коштами»,- йдеться в повідомленні військової прокуратури

Наразі Господарські суди розглядають 2 справи за позовами військової прокуратури Центрального регіону України та 2 – за позовами військової прокуратури Чернігівського гарнізону, пред’явлені до комерційних підприємств в інтересах держави в особі Міноборони України та Північного ТКЕУ.

Предметом позовів є стягнення невикористаних коштів з попередньої оплати та штрафних санкцій за договорами по будівництву казарм у м. Новоград-Волинський Житомирської області та м. Конотоп Сумської області на загальну суму 14,5 млн. грн.

«Так, на виконання умов даних договорів Північним територіальним КЕУ генпідрядникам в якості попередньої оплати перераховано бюджетні кошти на загальну суму 23,2 млн грн. У той же час, окремі генпідрядники за 4 укладеними договорами з будівництва казарм роботи не розпочали та бюджетні кошти використали на власний розсуд, чим завдали збитків державі на суму 15, 8 млн грн», - повідомляють у військовій прокуратурі.

Крім того, військовою прокуратурою Вінницького гарнізону Центрального регіону України з’ясовано, що посадові особи Південного територіального КЕУ оголосили переможцем торгів генпідрядника, цінова пропозиція якого на 2,7 млн. грн. перевищувала ціни, що були запропоновані іншими учасниками процедури.

За вказаним фактом військовою прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 та ст. 364 КК України. Досудове розслідування триває.

На ресурсі Prozorro є інформація про те, що в травні 2018 року Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління уклало чотири договори з ТОВ «ПЕРША БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНА ГРУПА» (м. Київ) на загальну суму 54,5 млн грн. Предметом цих договорів було будівництво у Новограді-Волинському житла для військових, а саме: казарми поліпшеного проживання №1 у військовому містечку №1 та казарм поліпшеного проживання №3,4,5 у військовому містечку №2.

Договори були укладені на термін до 30 грудня 2018 року, проте у вересні замовник достроково в односторонньому порядку розірвав зазначені договори по причині відставання від графіку та порушення строків виконання робіт.

«Пропонуємо у 5-денний строк з дня отримання цього повідомлення повернути невикористані кошти, як були видані у якості попередньої оплати для виконання договору. У разі неповернення коштів ПТКЕУ залишає за собою право стягнути їх у судовому порядку», - йдеться у повідомленні про розірвання договору.

Станом на початок листопада 2018 року, Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління уже провело нові тендери по будівництву чотирьох казарм у Новограді-Волинському. Переможцем торгів стало ТОВ «НОВЕ БУДІВНИЦТВО ТА РЕКОНСТРУКЦІЯ», з яким у жовтні були укладені договори на будівництво вказаних казарм.

Нагадаємо, Міноборони обіцяло в Житомирській області побудувати найбільше гуртожитків для військових-контрактників.

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2018 року радник президента Юрій Бірюков заявляв про те, що до кінця року на території 30-ї окремої Новоград-Волинської механізованої бригади побудують 7 нових гуртожитків для військових.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: казарма гуртожиток 30 ОМБр Новоград-Волинський військова прокуратура  
Матеріали по темі