Здоров'я

​В трьох селах Житомирської області вже будують нові амбулаторії з житлом для лікарів

20 November 2018, 16:52

У Житомирській області вже будують три амбулаторії нового типу із житлом для лікарів – у с. Водотиї Брусилівського району, с. Краснопіль Чуднівського району, с. Соколів Пулинського району.

Про це повідомили в прес-службі Житомирської ОДА.

За словами директора департаменту регіонального розвитку Євгена Кульчицького, у 3 амбулаторіях вже розпочали будівельні роботи. Це перші із 22 амбулаторій в області, які будують в рамках програми «Сільська медицина». Окрім цього, всі сучасні амбулаторії загальної практики сімейної медицини із житлом на 1-2 лікарів будуть забезпечені новим службовим транспортом.

«У Брусилівському, Пулинському та Чуднівському районах уже розпочали будівельні роботи. Наразі проводять розбивку території, готують основу для влаштування фундаменту. Найближчим часом роботи почнуть ще на 3 об’єктах, на решті об’єктів ведуться підготовчі роботи. Цьогоріч ми плануємо збудувати «коробку» приміщення та влаштувати накриття, внутрішні роботи будемо проводити вже наступного року. Окрім цього, кожна із 22 нових сучасних амбулаторій на Житомирщині буде оснащена службовим транспортом для медичних працівників. Наразі проводяться відповідні тендерні процедури на закупівлю 22 нових машин», – зазначив Євген Кульчицький.

Для будівництва амбулаторій нового зразка із житлом на 1-2 лікарів та на придбання службового транспорту залучені кошти державної субвенції у сумі 194,6 млн грн. Ще 10% будівництва амбулаторії співфінансують місцеві бюджети.

Загальна вартість будівництва 1 амбулаторії нового зразка складає 7,2 млн грн, вартість одиниці транспорту – 498 тис. грн.

Для кожної АЗПСМ вже відведена земельна ділянка, виготовлена кошторисно-проектна документація та проведені відповідні тендерні торги.

Типові сучасні заклади медицини будуть збудовані і в інших населених пунктах Житомирщини, де наразі проводяться підготовчі роботи.

Нагадаємо, що 22 амбулаторії загальної медицини сімейної практики планують збудувати в таких населених пунктах області:

 1. с. Гришківці Бердичівського району;
 2. с. Райгородок Бердичівського району;
 3. с. Сінгурі Житомирського району;
 4. с. Липне Любарського району;
 5. с. Нові Вороб’ї Малинського району;
 6. с. Борщів Радомишльського району;
 7. с. Білилівка Ружинського району;
 8. с. Високе Високівської ОТГ;
 9. с. Підлуби Ємільчинської ОТГ;
 10. с. Квітневе Квітневої ОТГ;
 11. с. Краснопіль Краснопільської ОТГ;
 12. с. Покалів Овруцької ОТГ;
 13. с. Хочине Олевської ОТГ;
 14. с. Сонячне Оліївської ОТГ;
 15. с. Піски Житомирського району;
 16. смт Першотравневе Овруцького району;
 17. смт Биківка Романівський район;
 18. с. Водотиї Брусилівської ОТГ;
 19. с. Ірша Вишневецької ОТГ;
 20. с. Дубрівка Дубрівської ОТГ;
 21. с. Семенівка Семенівської ОТГ;
 22. с. Соколів Соколівської ОТГ.

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селах будуть оснащені усім необхідним обладнанням, автомобілями та швидкісним Інтернет-зв’язком для впровадження телемедичних послуг. Лікарі зможуть в режимі on-line отримати консультацію в медичному закладі вищого рівня, передати аналізи та результати досліджень пацієнта.

Нагадаємо, у вересні 2018 року Житомирська ОДА оголосила тендери на будівництво 22 медамбулаторій, вартістю 7,2 млн грн кожна. Проте 12 з них не відбулись, бо не вистачило учасників.

Крім того, 6 листопада був оголошений тендер на придбання 22 службових Renault Duster для медичних працівників, які працюють в сільській місцевості.

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році планувалось за кошти держбюджету побудувати 25 амбулаторій у 12 районах Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: амбулаторія сільська медицина тендер будівництво  
Матеріали по темі