Влада

​Керівники області та мер Житомира звернулися до митрополитів Никодима і Віссаріона з проханням не йти на провокації Кремля

20 листопада 2018, 18:14

Приєднатися до процесу творення єдиної української церкви, а також не йти на провокації і розпал релігійної ворожнечі закликали керівники Житомирської області та міський голова Житомира митрополитів УПЦ МП Никодима і Віссаріона.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

Спільне звернення до керівників єпархій УПЦ МП підписали 20 листопада голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма та міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

«Розуміємо, що нині єпископи Української православної церкви МП, особливо ті, які готові приєднатися до творення єдиної церкви, перебувають під тиском з боку Москви. Просимо Вас не йти на провокації Кремля та утриматися від дій, що можуть чинитися задля розпалу релігійного протистояння всередині нашої держави та релігійного розколу», – йдеться у тексті звернення.

Крім утримання від дій, що можуть сприяти релігійній ворожнечі, влада області та міста закликала Митрополитів «підтримати процес об’єднання українського православ’я та долучитися до історичного процесу надання Українській православній православній церкві Томосу про автокефалію».

Керівники області та міста зі свого боку також нагадали представникам УПЦ МП позицію Президента України: «… українська держава захищатиме право священнослужителів і мирян на вільний вибір церковної юрисдикції, а Вселенський патріарх зі свого боку гарантує повний канонічний захист прибічникам автокефалії в Україні».

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський Патріархат оголосив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. 14 жовтня жителі Житомирщини разом із вірянами з усієї України помолилися за надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Як повідомляв Житомир.info, керуючий Житомирською єпархією УПЦ КП розповів про наслідки та процес отримання Томосу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: томос церква Никодим ОДА УПЦ МП  
Матеріали по темі