Влада

Київський суд скасував наказ стосовно занесення лося європейського до Червоної книги та дозволив полювання на нього

28 листопада 2018, 12:54

Суд скасував Наказ Мінекології щодо занесення лося європейського до Червоної книги і визнав протиправними дії про вжиття заходів щодо заборони полювання на нього.

Про це 27 листопада повідомила прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо заборони полювання на лося. Зокрема, позивач просив суд визнати протиправними дії відповідачів по вжиттю заходів щодо заборони полювання на лося та визнати нечинним Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)».

«Суд ухвалив рішення частково задовольнити адміністративний позов – визнав протиправними дії Міністерства екології та природних ресурсів України по вжиттю заходів щодо заборони полювання на лося, а також визнав протиправним та нечинним наказ даного Міністерства "Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)"», – йдеться у повідомленні прес-служби адмінсуду.

Однією з основних підстав скасування Наказу стало те, що у відповідному поданні Нацкомісії не наведено жодного наукового обґрунтування необхідності занесення тварини до Червоної книги України та не зазначено чітких даних щодо чисельності популяції та її динаміки. У протоколі засідання Секції з питань охорони тваринного світу Нацкомісії з питань Червоної книги України зазначено про те, що після 2009 року дослідження стану популяції лося в Україні не проводились. Інших доказів на підтвердження наявності підстав необхідності занесення лося європейського до Червоної книги України до суду надано не було.

Водночас, Наказом Мінекології «Про заборону полювання на лося», відповідно до Закону України «Про тваринний світ» та враховуючи експертний висновок Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України щодо стану популяції лося в Україні, наказано заборонити полювання на лося європейського на території України строком на двадцять п'ять років.

«Однак, експертного висновку відповідного Інституту щодо стану популяції лося в Україні Міністерством до суду надано не було. З огляду на це суд дійшов висновку про наявність підстав вважати, що відповідачем – Міністерством екології та природних ресурсів України, з порушенням вимог чинного законодавства, були вчинені дії щодо заборони полювання на лося», – інформують у прес-службі суду.

Нагадаємо, 27 жовтня 2018 року у Житомирській області розпочався сезон облавного та колективного полювання на диких копитних тварин: козулю європейську, кабана дикого, оленів європейського та плямистого.

Як повідомляв Житомир.info, 5 січня 2018 року Міністерством юстиції України було року зареєстровано наказ Мінприроди про внесення змін до переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги, і відтоді лось європейський в Україні належить до червонокнижних тварин. Відповідно до наказу, за знищення лося загрожує кримінальна відповідальність. У 2017 році в Житомирській області кількість європейських лосів у Житомирській області становила 1951 особину.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд екологія лось полювання  
Матеріали по темі