Місто

Робоча група перевірить законність будівництва багатоповерхівки на Шевченка у Житомирі

18 December 2018, 17:17

Мешканці будинків за адресами Шевченко, 14 та Шевченко, 16 у Житомирі б’ють на сполох через будівельні роботи у їхньому дворі. Людям не втямки: хто дав дозвіл забудовникам на зведення багатоповерхівки на цій території. Позаяк мало того, що з мешканцями навколишніх будинків цього ніхто не обговорював та не узгоджував, так ще й сама земельна ділянка, відповідно до генерального плану міста, визнана територією закладів освіти. Саме тому останні прийшли на сесію міськради 18 грудня, вимагаючи припинити свавілля, розібратися із забудовою, адже переконані – вона незаконна.


«В п’ятницю, 14 грудня 2018 року, невідомі особи, представляючись ТОВ «Дріада» почали будівництво на прибудинковій території вказаних вище будинків. Показувати документацію на дану земельну ділянку останні відмовились. Показували лише копії документів, а саме договору оренди та дозволу, виданого 29 листопада 2018 року виконуючим обов’язки ДБК Житомирської міської ради Магдюком. Останні перешкоджають вільно пересуватися на прилеглих земельних ділянках та порушують низку законодавств. Давайте розглянемо питання: хто надав, майже законні підстави порушувати наші законні права. Вчора в приміщенні архітектури працівник архітектури повідомив, що, дійсно, 23 березня цього року до нього зверталися з ЖБК «Шевченко» з приводу надання умов та обмежень на початок проектування документації на будівництво. Він їм пояснив, що потрібно вирішити питання з громадою та провести громадські слухання, згідно чинного закону. Також показав нам деяку документацію, на основі якої він надав їм умови та обмеження. Якщо б даний працівник зайшов безпосередньо на свій сайт та подивився на генеральний план міста, який прийнятий 27.07.2016 року, він би побачив, що зона будівництва позначене відміткою «для навчальних закладів». Ми вимагаємо, зупинити це свавілля та притягнути винних осіб, які, порушуючи законодавство, видали умови та межі, на проектування будівельної документації, а також дозвіл на початок будівництва», - обурюється Максим Мілешко.

Підозри щодо законності забудови насторожують не лише мешканців, а і депутатів.

«На земельній ділянці, на якій має здійснюватись будівництво, колись був розміщений приватний будинок, а також підсобні приміщення на той час ЗОШ №33. Підсобне приміщення та туалет були знесені, і невідомо яким чином земельна ділянка пішла на аукціон. Я пропоную також врахувати цю обставину та звернутись до правоохоронних органів», - сказав депутат Житомирської міської ради Валерій Шевчук.

Вислухавши усіх, роз’яснювати ситуацію береться мер міста Сергій Сухомлин. Зауважуючи, що нині роботи на об’єкті не ведуться, ба більше – вже створена робоча група щодо цього питання, перше виїзне засідання якої відбудеться 19 грудня о 14.00 годині.

«Ділянка у 2007 році була продана з аукціону Житомирською міською радою. Після того, як почалися будівельні роботи, це дійсно викликало питання і до забудовника, і до документації, яка видавалась. Вчора люди були в мене, вчора було підписано розпорядження про створення робочої групи по цьому питанню. Завтра о 14-00 відбудеться виїзне засідання робочої групи і будемо розбиратися з усіма наданими дозвільними документами на предмет їх законності», - зазначив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Як повідомляв Житомир.info, з самого ранку 18 грудня обурені житомиряни прийшли на сесію міської ради, заявляючи про незаконне будівництво багатоповерхівки на вул. Шевченка, 16.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія міськрада будівництво  
Матеріали по темі