Суспільство

Понад півтисячі людей утворили «ланцюг єдності» на межі Житомирської та Рівненської областей

22 січня 2019, 14:01

У День Соборності України на межі Житомирської та Рівненської областей, понад півтисячі людей взялися за руки та утворили живий «ланцюг єдності». Це місце, кажуть останні, є символічним. Позаяк саме тут 21 січня 1990 року, попри заборони та утиски, патріотично налаштовані люди зустрілися, аби об’єднатися і показати справжню українську згуртованість. Як тоді все відбувалося, не з чуток знає пані Ніна Петрук, жителька Новоград-Волинського району, яка була не просто очевидицею, а учасницею історичної події.

«Тут тоді була сила-силенна народу, які прибули з різних куточків Західної України, які прибули сюди за покликом своїх патріотичних сердець. Було високе піднесення, звучали пісні січових стрільців, повстанські пісні, майоріла національна символіка, яка на той час була заборонена. Люди обіймалися, браталися. То було незабутнє національне свято - свято пробудження, раніше небачене. Тодішня влада і частина комуністів чинила жорсткий спротив. Пам'ятаю, як виривали мій подарований прапорець із рук, і мій чоловік відкинув нападників у кучугури снігу. Попри всі випробування наш рух до омріяної України має бути неспинним», - згадує жителька Житомирської області Ніна Петрук.


Як і тоді, так і сьогодні, переконують учасники «ланцюга єдності», прибули сюди за власних переконань.

«Ми патріоти України», - каже жителька Житомирської області Марія.

«За мир, за дружбу, за солідарність», - говорить Наталя.

«Це наше об'єднання, ми маємо бути усі разом», - додає Олена.

«Хочемо, щоб усі області об'єднувалися, жили дружно», - ділиться жителька Рівненської області Катерина.

«Бажаємо, щоб був мир - це головне сьогодні», - зазначає жителька Рівненської області Алла.

Разом із тим, з нагоди 100-річчя Акта Злуки присутні розгорнули 200-метровий синьо-жовтий стяг та вишиваний рушник від майстринь Новоград-Волинського району, який згодом помандрує Рівненщиною.

«Рушник єднання вишили майстрині з Новограду-Волинського. Далі він передається на Рівненщину для того, щоб об'єднати символи, об'єднати ритуали. Такий собі символ єднання. Єдина Україна - це єдина нація, єдині цінності, наша боротьба за незалежність, наші загальні погляди на минуле і майбутнє», - розповідає начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва.

Також до акції єднання областей долучився і голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

«100 років з Дня Соборності. Цього дня у Києві український народ показав усьому світові, що він хоче жити і бути єдиною, великою, сильною, європейською нацією. Разом з вами ми маємо навчитися цінувати усе те, що маємо і отримали за останні роки. Ми маємо потужне українське військо, українську незалежну церкву, ми маємо українську незалежну країну. У це велике свято, я прошу божого благословення для нашої країни і мудрості для українського народу. Слава Україні!», - сказав голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Як повідомляв Житомир.info, о 13.00 год. 22 січня, у День Соборності, житомиряни зібралися на вул. Михайлівській та майдані ім. С.Корольова, аби створити «живий» ланцюг єдності довжиною понад 1 кілометр – від Свято-Михайлівського собору до Житомирської обласної філармонії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: День Соборності естафета акція ланцюг єдності  
Матеріали по темі