Влада

​Депутати радились, як допомогти жителям селища в Житомирській області, які через борги кар’єру 45 днів без води

7 лютого 2019, 14:59

Наприкінці 22-ї позачергової сесії Житомирської обласної ради, яка відбулась 7 лютого, до депутатів звернувся голова селищної ради Головино Іван Гетьманенко, з проханням допомогти владнати ситуацію, адже у селищі вже 45 днів немає води, через відключення електроенергії за борги ДП «Головинський гранітний кар’єр».

«45 днів як кар’єру вимкнули світло, мешканці селища опинилися в заручниках – усі багатоповерхівки без води. Ми позичили у людей дизельну станцію, щоб хоч якось час від часу давати воду. Просимо, врегулюйте ситуацію, передайте це державне підприємство у комунальну власність і дайте людям працювати», - просив Іван Гетьманенко депутатів облради.

Громадський активіст Геннадій Краснобокий додав, що дане державне підприємство уже виставлене Фондом держмайна на продаж, тож доля людей найближчим часом може залежати від приватного власника.

«Селище повністю залежить від роботи кар’єру. Потрібно, щоб воно було автономним від підприємства, мало власні мережі. Але на це потрібні великі кошти. Разом з тим є люди, яких ми маємо захистити» – сказала депутат Наталія Рибак, яка очолювала комісію, що займалася даним питанням, проте склала повноваження і нині, за її словами, ніхто не хоче очолити дану комісію.

Депутати погодились, що необхідно передати усі мережі селища в комунальну власність. Також обговорювалась можливість створення ОТГ селища разом з прилеглими селами.

Врешті решт було вирішено створити робочу групу та провести виїзне засідання цієї групи, на яке треба запросити усіх учасників конфлікту.

«Ми цю ситуацію так просто залишити не можемо. Зрозуміло, болить людям, болить селищному голові. Але варто було прийти з цим питанням на комісію. Давайте проведемо нараду, запросимо керівництво РДА, депутатів від району, представників громадськості, представників Фонду держмайна. Будемо напрацьовувати. Пропоную, у вівторок провести таку робочу нараду», - резюмував голова облради Володимир Ширма.

Як повідомляв Житомир.info, у селищі Головино в Черняхівському районі через борги гранітного кар’єру за електроенергію вимкнули насосну станцію і тому дві тисячі жителів понад місяць сидять без води.

Житомир.info

Теги: Головино кар'єр вода облрада сесія  
Матеріали по темі