Місто

​Департамент освіти Житомирської міськради пояснив, як навчатимуться школярі без довідок про вакцинацію

8 February 2019, 15:52

Школярі, у яких не буде довідки про вакцинацію, зможуть навчатися дистанційно, індивідуально або екстерном.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

«1 лютого, у зв’язку із ускладненням епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на кір та з метою попередження подальшого розповсюдження захворюваності, було прийнято рішення, що діти зможуть відвідувати навчальні заклади лише за наявності довідки про вакцинацію. Довідки вимагатимуться лише від тих, хто не має записів про вакцинацію або має протипокази», - йдеться у повідомленні.

Про те, як буде організовано навчання учнів, батьки яких не нададуть до освітніх закладів довідки про вакцинацію дітей, чи щодо протипоказання до вакцинації, у разі відновлення освітнього процесу з 18 лютого, розповіли під час брифінгу представники департаменту освіти міської ради.

«Департаментом освіти розроблено рекомендації щодо трьох альтернативних форм навчання: індивідуальна форма навчання, екстернат і дистанційна форма навчання. Практика індивідуальної форми навчання і екстернату давно використовується житомирськими освітніми закладами. Дистанційну форму навчання впроваджуватимемо вперше, але, сподіваємося, що спільно з батьками і педагогами створено умови і для такої форми навчання», - розповіла заступник директора департаменту освіти міської ради Раїса Кошевич

Посадовець відзначила, що спільним індивідуальної, дистанційної форм навчання та екстернату є те, що учень не відвідує заклад освіти. При індивідуальному навчанні учень має обов’язково заключення лікарсько-консультативної комісії і працює з вчителем вдома індивідуально. Екстернат, у свою чергу, передбачає самостійне опанування навчального матеріалу учнем, отримання екстерном консультацій вчителів, а в кінці року проходить атестацію за рік. За дистанційної форми навчання учень спілкується з вчителем, наприклад, через веб-портал закладу, скайп зв'язок, отримуючи домашні завдання електронною поштою.

«Спільним і позитивним для таких видів навчання є індивідуальна робота з вчителем, максимальна увага педагога до учня та можливість для школяра отримати підчас навчання якомога більше інформації та відповідей на свої запитання. Незалежно від того, що це альтернативні форми навчання, вони є абсолютно повноцінними, а також дають можливість отримати свідоцтво з відзнакою та золоту чи срібну медаль. Водночас не зовсім позитивним у такій освіті є те, що діти є ізольованими від спілкування зі своїми однолітками», - зауважила Раїса Кошевич.

Нагадаємо, 1 лютого міська рада повідомила, що житомирські діти зможуть відвідувати освітні заклади лише за наявності довідки про вакцинацію. 4 лютого житомирянам пояснили механізм заборони допуску невакцинованих дітей до навчання.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі вирішили продовжити карантин до 16 лютого, який запровадили у школах з 30 січня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кір епідемія вакцинація щеплення школа освіта довідка Кошевич департамент освіти карантин  
Матеріали по темі