Суспільство

​У селі Глибочиця під Житомиром поліція прибула на збори громади, де обговорюють перехід до ПЦУ

3 березня 2019, 11:12

У селі Глибочиця Житомирського району біля церкви Різдва Богородиці 3 березня проходять збори громади села.

Про це повідомляє кореспондент Житомир.info з місця події.

«Люди зібрались біля храму, щоб визначитися, якій церкві підпорядковуватись. Селяни реєструються для участі голосуванні, на якому буде вирішуватись питання переходу до Православної церкви України. Біля храму чергує автомобіль поліції», - інформує журналіст.

Станом на 11.20 громада села більшістю голосів підтримала зміну канонічної приналежності храму, прихильники ПЦУ на вулиці співають гімн України. Частину вірян, переважно пенсіонерів, які не підтримали перехід до української церкви, священик УПЦ МП покликав до храму, закликаючи залишатись вірними православній вірі та митрополиту Онуфрію.

Подробиці дивіться в сюжеті

Нагадаємо, 2 березня стало відомо про рішення релігійної громади села Левків Житомирського району змінити канонічну приналежність. Це село стало четвертим у районі, де віряни перейшли до Православної церкви України.

Як повідомляв Житомир.info, 11 січня 2019 року громада Свято-Миколаївського храму села Ворсівка Малинського району Житомирської області прийняла рішення про перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. Це була перша громада в області, що прийняла таке рішення.

11 лютого 2019 року в прес-службі Житомирської єпархії Православної Церкви України повідомили, що на священиків, які перейшли до ПЦУ, чиниться тиск з боку представників УПЦ Московського патріархату. Їм надходять листи та смс-повідомлення з погрозами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: церква ПЦУ релігійна громада Левків  
Матеріали по темі