Місто

​«Пане мер, зверніть на нас увагу»: у Житомирі втретє пройшла акція проти примусової вакцинації дітей

18 березня 2019, 17:45

18 березня під стінами Житомирської міської ради втретє пройшла акція «Дітям - вільний доступ до освіти». Близько півсотні батьків вкотре вимагали скасувати рішення про заборону відвідування шкіл та дитячих садочків дітям без профілактичних щеплень.

«Наша сьогоднішня акція «Дітям - вільний доступ до освіти» проходить під гаслом «Пане мер, зверніть на нас увагу». Вже можна здогадатися, чому таке гасло, адже протягом тижня у нас не було жодного контакту з владою. Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій не збиралася. Хоча нам обіцяли, що вона буде збиратися і нас запросять на цю комісію, де зможемо обговорити наше питання. Але цього не відбулося і минулий тиждень ми просто втратили», - розповідає співорганізатор акції Наталія Слободянюк.

Тиждень тому, під час другої акції, батьки написали звернення до Уповноваженого з прав людини. Цього разу учасники акції збирали підписи під зверненням до депутатів Житомирської мерії та Уповноважено з прав дитини.

«До депутатів звернення ми плануємо готувати і подавати протягом наступного тижня. Йдеться про те, що депутати мають звернути увагу на ситуацію, яка склалася в місті, бо на сьогодні немає співпраці з депутатами. Також зараз ми підписуємо колективне звернення до Уповноваженого з прав дитини. І в ньому ми звертаємо увагу саме на те, що відбувається дискримінація за певною ознакою. Надалі ми розглядаємо можливість подання до суду», - додає Наталія Слободянюк.


Мітингували батьки під стінами мерії менше години, опісля їх запросили до діалогу з очільниками департаменту освіти та управління охорони здоров'я. Зокрема, останні повідомили: йти на компроміси не будуть. Також нагадали, що невакциновані діти можуть продовжувати навчання дистанційно. Після півторагодинної дискусії представники влади залишили сесійну залу.

Начальник управління охорони здоров'я Житомирської міської ради Марія Місюрова розповідає, що з початку 2019 року в Житомирі кількість хворих на кір продовжує зростати, тому вакцинація повинна бути обов'язковою для всіх дітей, які не мають протипоказань.

«У Житомирі станом на 18 березня 2019 року 195 захворівших. В порівнянні, за 2018 рік у нас захворіло 129 осіб. Тобто, вже ми маємо норму за два місяці. Сьогодні в дитячій лікарні знаходиться 8 дітей, з них двоє дітей до року. Ми можемо зараз побачити громадську організацію, яка дійсно проти вакцинації і хоче, щоб діти ходили в заклади освіти без щеплень. Але хочу сказати, що є і протилежна організація «Батьки за вакцинацію». Більшість наших батьків, на щастя, підтримують це і не тільки в Житомирі, а й по всій Україні. Це повинно бути обов'язковим і ми наголошуємо на цьому. Ми повинні виконувати закон і всі його норми. Комісія (ред. з питань ТЕБ і НС) збиратися взагалі не буде, бо немає в цьому потреби. Також хочу сказати, що зараз йде набір у перші класи в навчальні заклади і, думаю, що керівники зроблять акцент на всіх медичних довідках», - говорить начальник управління охорони здоров'я Житомирської міської ради Марія Місюрова.

Того ж дня, 18 березня на сайті Житомирської міської ради з'явилися оновлені статистистичні дані щодо захворюваності на кір у місті. Так, за останній тиждень у Житомирі занедужали на кір 19 людей: 8 дорослих та 11 дітей.

Нагадаємо, 1 лютого 2019 у зв’язку із ускладненням епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на кір у Житомирі вирішили не приймати до житомирських закладів невакцинованих від кору, про механізм заборони допуску невакцинованих дітей до навчання тут.

Як повідомляв Житомир.info, 4 березня у Житомирі заборона допуску нещеплених дітей до навчання вивела майже півсотні батьків на мітинг під стіни міської ради. 5 березня під час спілкування із батьками, міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що комісія з питань ТЕБ і НС повторно розгляне питання щодо заборони допуску нещеплених дітей до шкіл та дитсадків Житомира.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вакцинація кір щеплення акція протест мітинг освіта  
Матеріали по темі