Місто

Попри штрафи, в Житомирі перевізники відмовляють у перевезенні пенсіонерам та людям з інвалідністю

2 квітня 2019, 17:27

У салонах житомирських міських маршруток продовжують висіти оголошення, що перевізники з 1 квітня безкоштовно возитимуть тільки дітей-сиріт, учасників АТО та членів сімей загиблих АТОвців, усі інші мають платити за проїзд 5 гривень, в тому числі пенсіонери та люди з інвалідністю. Відучора міська (1 квітня, - уточ.) влада почала штрафувати таких перевізників та назвала відмови у перевезенні пільговиків незаконними. Втім, і це не лякає житомирських перевізників.

«Ні, ми не возимо. Нам поступила вказівка не возити. Вказівка від перевізника», – говорить водій маршрутки №1 Віталій.


Пенсіонери розповідають: водії міських маршруток просять вийти з транспорту або платити гроші.

«Я вчора сідаю до маршрутки, а мені водій говорить: з сьогоднішнього дня вже по 5 гривень, а я питаю: інваліди 1-ї та 2-ї груп також? На що відповідають, що всім потрібно платити. А де ж якесь розпорядження? Потім передзвонила на гарячу лінію «15-80», де мені надали номер, куди потрібно звертатись. Крім мене ще багато людей дзвонило і кажуть, що не мають права вони нас виставлять», – розповідає Марія.

«Ось вона пішла, перший номер маршрутки. Водій вибачився і сказав: будьте ласкаві, вийдіть. Я звик, що від цієї влади можна чекати всього, що хочеш, тому й не здивувався», – зазначає Михайло.

Один із приватних перевізників пояснює, що безкоштовно возити деякі пільгові категорії громадян відмовляється допоки міська влада не вирішить питання компенсації за їхній проїзд.

«Я, як перевізник міста Житомира, хотіла б, щоб мене поставили у рівні умови з приміськими маршрутами. Наприклад, маршрути №126, №104, ;121. Там водії їдуть і працюють у задоволення, вони не возять масово пільговиків, хоча зупиняються на всіх зупинках міста Житомира. Тому всі наші водії, які працювали на наших маршрутах, вони переходять до них на роботу. А ще вони отримують дотації від районних рад, області. Не може бути, що в країни люди користувалися пільгами і за це нам ніхто не відшкодовує. У нас просто немає сили далі працювати: зламані автобуси, погані дороги і просто прийшов край, така ситуація. Я не за те, щоб підвищували проїзд, а за те, щоб упорядкували пільгове перевезення: або відшкодовували, або давали якісь проїзні пенсіонерам та іншим пільговим категоріям. Але ми просто не в змозі возити їх безкоштовно», – каже приватний перевізник Тетяна Іваницька.

Обговорювати вимоги перевізників мають на найближчому засіданні виконавчого комітету.

Як повідомляв Житомир.info, зранку, 1 квітня, у житомирських маршрутках містяни зафіксували оголошення про те, що перевезення пільговиків буде платним, крім деяких категорій. У мерії пояснили причину відмови.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: маршрутка перевізник Іваницька пільговик перевезення  
Матеріали по темі