Суспільство

У Житомирській області почала зменшуватись кількість вакансій, у Центрі зайнятості назвали причини

20 червня 2019, 15:19

Кількість пропозицій роботи у Житомирській області почала зменшуватись: упродовж січня-травня 2019 року було зареєстровано близько 18100 вакансій, що на 400 менше, ніж за такий період минулого року.

Про це 19 червня повідомив Житомирський обласний центр зайнятості.

Причини зменшення попиту на працівників аналізували під час семінару-навчання в обласному центрі зайнятості.

Начальник відділу статистики та прогнозування Лариса Барчук поінформувала, що загалом в Україні зберігається тенденція до зростання попиту на працівників. А зменшення реєстрації вакансій за підсумками п’яти місяців фіксується лише в Житомирській і Тернопільській областях. Це при тому, що кількість роботодавців у нашій області, які подавали запити до служби зайнятості на потребу в кадрах, збільшилась на 125. Всього майже 4600 підприємств, установ, організацій та приватних підприємців поінформували про вільні робочі місця.

«Головною причиною падіння реєстрації вакансій фахівці називають відсутність масових вакансій, які торік активно реєстрували підприємства-тисячники у зв’язку з розширенням виробництв. Цьогоріч кадровий попит обумовлюється здебільшого лише закономірною плинністю кадрів і заповненням вивільнених робочих місць (виділено редакцією)», – йдеться у повідомленні.

У Центрі зайнятості відзначають, що через зниження попиту на ринку праці вже у червні відбувається відставання у темпах працевлаштування жителів області відносно попереднього року. Так, з 1 по 19 червня цього року роботою вдалось забезпечити 1563 жителі області, що на 429 менше, як за цей час у 2018 році. Помітно зменшився показник працевлаштування за підсумками січня-червня у Житомирському і Коростенському міських центрах зайнятості та Любарській і Попільнянській районних філіях.

«Тож зменшення реєстрації вакансій вкупі з низькими заробітними платами, які в них пропонуються, керівництво обласного центру зайнятості називає основними викликами і ризиками для місцевого ринку праці», – пише прес-служба ЦЗ.

Нагадаємо, станом на кінець березня 2019 року в Житомирі на одну вакансію претендував один безробітний. А ось «лідером» за цим показником був Брусилівський район, де на одне вільне робоче місце – 28 безробітних.

Як повідомляв Житомир.info, 24 квітня 2019 року Житомирський обласний центр зайнятості інформував, що лише п’ята частина випускників українських шкіл у 2018 році вирішила продовжити навчання у професійно-технічних закладах, а більшість обирає вузи, хоча на ринку праці затребуваними лишаються саме фахівці робітничих професій. Окрім невідповідності освіти запитам ринку праці, серед причин, через які молодим людям непросто знайти роботу, – низька адаптованість та підвищені очікування від роботи щодо престижу, розміру заробітку, характеру й умов праці.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вакансія Центр зайнятості ЦЗ  
Матеріали по темі