Місто

Лабораторний центр перевірив воду в житомирських дитсадках та виявив бактерії

1 July 2019, 16:04

Фахівці ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я України дослідили воду централізованого постачання, зокрема і в дитячих садочках, та виявили відхилення.

Про це 1 липня повідомив сайт лабораторного центру.

Зазначено, що 24 та 25 червня у Житомирі відібрали та дослідили 23 проби води централізованого постачання, в тому числі в харчоблоках дитячих навчальних закладів.

«Проведеними лабораторними дослідженнями встановлена невідповідність питної води вимогам гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками, а саме виявлено загальні коліформи в 15 зразках; перевищення показника МАФАМ (мезофільні аеробні та факультативно анаеробні мікроорганізми) виявлено в 1 пробі води (виділено редакцією)», – йдеться у повідомленні.

Бактерії виявили у воді з-під кранів у кількох ДНЗ, дитячому протитуберкульозному санаторії та ізоляторі Нацполіції.

Для вжиття відповідних заходів інформація про виявлені відхилення в питній воді централізованого постачання направили Житомирському міському голові, директору КП «Житомирводоканал» та Головному управлінню Держпродспоживслужби у Житомирській області.

З Інтернет-джерел: коліформні бактерії (коліформи) – клас грамнегативних паличок, які живуть та розмножуються в нижньому відділі шлунково-кишкового тракту людини і теплокровних тварин. У воду коліформи потрапляють з фекальними стоками і здатні виживати в ній протягом декількох тижнів, хоча при цьому не розмножуються.

Як повідомляв Житомир.info, на початку червня 2019 року Житомирський обласний лабораторний центр інформував, що провів аналіз води з колодязів у трьох районах області, де сталися підтоплення внаслідок дощової весни. У третині криниць вода не відповідала нормам.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лабораторний центр ДНЗ вода  
Матеріали по темі